Печерський суд скасував арешт 14 млн фірми зі справи “вишок Бойка”

26 квітня 201813:46

Суд скасував арешт корпоративних прав ТОВ “Альянс-Екопроект” у вигляді внеску до статутного фонду у розмірі 14 млн грн, що належить кіпрській компанії “Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед” зі справи про “вишки Бойка”.

Арешт корпоративних прав вказаної фірми був накладений 14 лютого у рамках т.зв справи “вишок Бойка”. Власником кіпрської компанії “Вернум Кепітал Менеджмент Лімітед” на момент накладення арешту була Наталія Ігнатченко, якій належить “Вернум Банк”, – пишуть “Наші гроші”.

Однак станом на квітень єдиною власницею кіпрської фірми стала донька підозрюваної Анастасія Ігнатченко. З огляду на те, що останній не пред’явлено жодних підозр по справі “вишок Бойка”, суд скасував арешт корпоративних прав ТОВ “Альянс-Екопроект”, а також нерухомості, що належить цій фірмі: земельної ділянки 0,1 га, а також компресорної станції і групи приміщень загальною площею 1480 кв у Києві.

Наталія Ігнатченко була затримана 29 січня. Наступного дня їй було повідомлено про підозру у вчиненні ряду тяжких злочинів. За даними слідства, вона брала участь у заволодінні злочинною організацією екс-президента Віктора Януковича 3,23 млрд гривень “Чорноморнафтогазу” під час закупівлі двох бурових установок у 2010-2012 рр.

Як свідчать матеріали слідства, Наталія Ігнатченко, будучи власником “Вернум Банку” та обіймаючи посаду голови наглядової ради цього банку, особисто вибудувала структуру підконтрольного їй окремого підрозділу злочинної організації Януковича, керувала діями підконтрольних учасників, у тому числі громадян Латвії. За участі Ігнатченко службові особи “Нафтогазу” та “Чорноморнафтогазу”, шляхом забезпечення отримання “Чорноморнафтогазом” від “Нафтогазу” двох безпроцентних позик та участі у конкурсних торгах фіктивних іноземних компаній, здійснили закупівлю у двох іноземних компаній двох морських бурових установок на загальну суму 800 млн доларів при реальній їх вартості 389,3 млн доларів, та заволоділи понад 400 млн доларів.