ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка відкриває Росії шлях для повернення до організації

25 червня 201912:02

Після внесених змін Асамблея не зможе обмежувати права голосу, права на виступ, права участі та голосування у комітетах організації.

В Парламентській асамблеї Ради Європи була ухвалена резолюція, яка змінює санкційний механізм і дозволяє Росії повернутися до роботи в організації без обмежень права голосу. Про це повідомляє “Європейська правда”.

“Рішення, ухвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм. До регламенту додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію”, – йдеться у повідомленні.

Незважаючи на нічне голосування, яке є безпрецедентним для асамблеї, явка депутатів була вищою за звичайну.

За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

Після внесених змін Асамблея не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах – незважаючи на порушення, яких припустилася держава та її депутати.

Водночас, за організацією лишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави.

Однак у питанні запровадження дрібних точкових санкцій серед депутатів ПАРЄ немає єдиної думки, тому позиції з цього приводу повинні бути узгоджені найближчими днями.

Окрема норма рішення дозволяє Росії представити список своєї делегації посеред сесії, тоді як за статутом склад делегації подається лише перед початком першої сесії року.

Такі зміни дозволять Росі вже у вівторок вранці передати до Страсбургу список своїх депутатів.

Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

Нагадаємо, 24 червня, в Страсбурзі відкрилася літня сесія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Ініціаторами зняття обмежень з Росії в Парламентській асамблеї Ради Європи стали Німеччина і Франція.