Олігарх: я хочу віддати державі 19 млрд боргів, але Нацбанк не бере

13 лютого 201820:07

Власник агрохолдингу “Укрлендфармінг” і екс-власник банків “ВіЕйБі” і “Фінансова ініціатива”, мілліардер Олег Бахматюк готовий повністю погасити всі заборгованості державі, але Нацбанк не хоче сідати за стіл переговорів.

Про це він заявив в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

“У нас же є приклад “Мрії”, коли вартість боргу знизилася до 1-2%, а компанія зменшилася в обсягах в три-чотири рази! І вже всі розуміють, що нема за що боротися. Наслідки для кредиторів – катастрофічні, для держави – катастрофічні. Виграють тільки ті, хто зможе купити активи, в які було вкладено $ 2 млрд за останні п’ять років, за копійку”, – зазначив Бахматюк.

“Гонтарева не хотіла абсолютно цим питанням займатися. Нагадаю, що ми запропонували вийти на бездисконтну виплату акціонером боргів банкам. Наводили чітку аргументацію: шановні, ви можете любити або не любити Бахматюка, проте в “Укрлендфармінгу” працюють 37 тис. осіб, холдинг платить в рік 2,5 млрд грн податків, ще 2,5 млрд – це фонд зарплати, обсяг виробництва – 1,2% ВВП. Крім того, досвід продажу активів через фонд гарантування вкладів показує, що активи не продаються навіть за 5% від балансової вартості, тоді як ми пропонуємо 100% через 10 років”, – додав аграрний олігарх.