Новий iMac Pro майже неможливо відремонтувати

4 січня 201812:39

Новий iMac Pro буде вкрай складно поремонтувати в разі виходу з ладу будь-яких деталей.

До такого висновку прийшли інженери iFixit, що присудили топового моноблоку за підсумками проведеного демонтажу 3 бали за шкалою ремонтопридатності.

Перше, що кидається в очі після розтину задньої кришки комп’ютера, – масивний кулер з парою вентиляторів. Він займає всю частину простору, який в моделях стандартної лінійки був відведений для жорсткого диска, більш ефективно охолоджуючи внутрішні компоненти.

11.768w_derived

На цьому переваги зміненого внутрішнього устрою закінчуються. Необхідність розмістити компоненти якомога щільніше один до одного привела до затруднення доступу до планок оперативної пам’яті, а припаяна відеокарта – до неможливості її заміни. Це явно не те, чого чекає власник робочої станції за 5000 доларів.

1-1.768w_derived

На щастя, при розміщенні процесора Intel Xeon W-2145 в Купертіно вирішили обійтися без пайки, що свідчить про теоретичну можливість здійснити його заміну. Тут же розташований співпроцесор T2, наступник чіпа T першого покоління, яким оснащуються MacBook Pro з Touch Bar.

2-1.768w_derived

Для дисплейної матриці використовується панель LM270QQ1 виробництва LG. Аналогічним рішенням оснащується стандартний iMac 5К. Правда, ні про яку взаємозамінність мови не йде.