Нові ПДД в дії (Деталі)

27 вересня 201807:16

Серед нововведень фотофіксація порушень і безконтактні штрафи.

Відповідний закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про реформування сфери паркування транспортних засобів” опубліковано на сайті Верховної ради України.

Акт покликаний ліквідувати стихійний паркінг.

Закон передбачає введення фото-, відеофіксації правопорушень, порушень правил зупинки, стоянки та паркування транспорту, зокрема, несплату вартості послуг паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права.

Обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів.

“Режим фотозйомки (відеозапису) передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу по відношенню до нерухомих об’єктів і/або географічних координат, інших ознак наявності складу адміністративного правопорушення”, – йдеться в законі.

Інформацію про евакуацію автівки надсилають на абонентський номер мобільного зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби.

Випадки евакуації:

1. Автомобіль знаходиться на проїжджій частині в два і більше рядів;
2. Автівка розташована в заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, в тому числі:
– на залізничних переїздах;
– на трамвайних коліях;
– на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, в тунелях;
– на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі.

3. Своїм розташуванням автомобіль унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, в тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування і пішоходів з дитячими колясками;
4. Розташований на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5. Розташований на велодоріжці вказаній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою;
6. Перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту в разі введення надзвичайного стану або в разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7. Порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двом або більше смугах руху.

Після затримання транспортного засобу інспектор повинен негайно повідомити про це в Нацполіцію, із зазначенням часу і місця, куди був евакуйований автомобіль.

“У разі заподіяння транспортному засобу шкоди при його транспортуванні і/або зберіганні завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, який надає такі послуги, та/або відповідного страхового відшкодування”, – відзначають в законі.

Постанова про накладення адміністративного стягнення за правопорушення, зафіксована в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таким чином правоохоронці не будуть зобов’язані чекати водія, як було раніше.

Постанову надсилають відповідальній особі протягом трьох днів з дня її винесення замовним листом з повідомленням на адресу місця реєстрації (проживання) фізичної особи (місцезнаходження юридичної особи).

Повернення транспортного засобу здійснюють невідкладно за зверненням особи після сплати штрафу та оплати вартості послуг з транспортування та/або зберігання транспортного засобу.

“Ухвалення інспектором з паркування грошових коштів у готівковій формі в рахунок оплати вартості послуг з паркування транспортних засобів та/або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення, тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законі.

Безготівковий розрахунок виключає людський фактор і мінімізує можливість корупції.

Цікаво, якщо транспортний засіб зареєстровано за межами території України і він відповідно до законодавства не підлягає державній реєстрації в Україні, до адміністративної відповідальності за правопорушення залучається особа, яка ввезла такий транспортний засіб на територію України.