Нова рейдерська атака “Полтавагазу” (Репортаж)

26 квітня 201709:00

Буквально через кілька годин після публікації розслідування “Фактору” про рейдерську діяльність компанії “Полтавагаз” по відношенню до малих підприємств області, відбулася ще одна атака на ТОВ “Екометан”.

Вдень 25 квітня поважна делегація працівників полтавської поліції «завітала» з обшуком в офіс та виробничі підрозділи товариства з обмеженою діяльністю «Екометан». Очолював їх підполковник Олександр Бутко, начальник відділу управління з протидії злочинності у сфері економіки. Метою правоохоронців було нібито зібрати докази про використання необлікованого газу на автомобільній газонаповнювальній компресорній станції ТОВ «Екометан». Щоправда, існують ознаки, які можуть свідчити про замовність справи і спробу рейдерського захоплення підприємства з метою монополізувати ринок газозаправних комплексів у Полтаві.

unnamed unnamed (1)

Загалом у місті 6 газових автозаправних комплексів, які належать різним власникам. Однак «Екометан» має досить вдале розташування своїх заправок: одна майже у центрі міста, інша на трасі Київ-Харків і займає більше 50% ринку реалізації стиснутого газу у місті.

У 2016 році через перекриття газу було зупинено роботу обох комплексів. Щоправда, вже за два дні роботу однєї заправки таки вдалося відновити. Проте 25 квітня правоохоронці в ході слідчих дій вилучили документи та обладнання, яке здійснює облік природного газу (лічильник газу та коректор). Хоча при обстеженні жодних ознак порушення в роботі приладів обліку газу не виявлено. Вимогу ж представників станції ТОВ “Екометан” встановити інший провірений уже та опломбований свого часу спеціалістами ПАТ «Полтавагаз» лічильник і відновити газопостачання, а з ним і роботу підприємства просто проігнорували. Цим самим фактично паралізували роботу підприємства.

unnamed (1) unnamed

Слідчі дії проводили на підставі ухвали слідчого судді Гальонкіної Ю.С. В ролі спеціалістів знову використали працівників ПАТ «Полтавагаз», що є заявниками по даному кримінальному провадженню, тобто, зацікавленими особами.

В результаті робота підприємства паралізована.