Нерозмитнені автомобілі: Схеми

27 вересня 201808:44

Нерозмитнені автомобілі вже займають 19% вторинного ринку України.

Отже, кожен п’ятий проданий на ринку в серпні автомобіль був на інозмених держзнаках.

Кількість угод на українському ринку щомісяця становить 8-12 тис.

Підібрати таке авто можна і за кілька сотень доларів, але більшість угод здійснюється в діапазоні 1,5-2 тисячі доларів. Як ці всі автомобілі потрапляють в Україну і що буде водіям, які їх купили?

Перша схема:

Українець вирішив придбати хороший автомобіль за невисоку ціну. Звернувся до знайомого, який надає “інформаційні послуги з пошуку автомобілів” де-юре, а де-факто сам шукає Вам автівку в Литві, контактує з продавцем, оформляє угоду купівлі-продажу. Але покупець не ви, а фірма в Литві.

Авто стає комерційним, а українця документально, оформлюють, як співробітника такої фірми. Тож службове авто відправляєтеся в Україну, працювати на цю саму фірму. Звичайно, після передачі транспортного зусобу кінцевому покупцю, автомобіль відразу ж знімається з реєстрації в Литві.

Друга схема:

Продавець-іноземець автівки вписує покупця в техпаспорт. Потім, сам же її і ввозить на територію України. В Україні машина з необхідними документами передається покупцеві. Далі покупець користується автомобілем до року, переганяє його через кордон, проходить ТО, оплачує страховку і так по колу. У випадку, якщо в продавця виникнуть якісь проблеми – за його гріхи авто заарештують, а поплатиться за це покупець.

Третя схема:

Принцип абсолютно ідентичний з першим методом, за винятком того, що витрати на утримання фірми в Литві несе покупець. Проблем зі зняттям з реєстрації такого автомобіля значно менше.

Четверта схема:

Болгарські номерні знаки практично ідентичні з номерним знаками України. Після ввезення в Україну авто з Болгарії, покупець вішає на авто копії болгарських номерів, але вже українського формату. За подібний вчинок Кримінальний кодекс України чітко передбачає склад кримінального злочину.

П’ята схема:

На автомобілі, який було ввезено в Україну нерезидентом, фальшиві армійські номерні знаки. Це також є криміналом.