НАЗК відправило до суду протокол на нардепа Дейдея через звернення до Луценка

27 червня 201810:18

За рішенням Національного агентства з протидії корупції (НАЗК) направлено до суду адміністративний протокол на народного депутата Євгена Дейдея.

Також відправлені в суд адмінпротоколи за чотирма державним службовцям. Про це повідомила прес-служба агентства.

“У зв’язку з недотриманням вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю та отримання подарунків в суд направлено ще 5 протоколів про адміністративні правопорушення”, – йдеться в повідомленні.

Було встановлено, що Євген Дейдей у вересні 2017 року всупереч вимогам пункту 3 частини першої статті 28 Закону України “Про запобігання корупції” та частин другої і третьої статті 8 Закону України “Про статус народного депутата України”, користуючись депутатськими повноваженнями для задоволення приватного інтересу, вчиняв дії в своїх інтересах при направленні депутатського звернення до Генерального прокурора України.

Такі дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення – “вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів”.

Крім того, за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів складено протоколи за частинами першою і другою статті 172-7 КУпАП відносно начальника Держлікслужби в Кіровоградській області Лілії Панфілової, яка підписала наказ про виплату премій працівникам служби, не забувши і про преміювання себе.

За порушення встановлених статтею 25 Закону обмежень щодо зайняття іншою оплачуваною діяльністю складено протокол за частиною першою статті 172-4 КпАП щодо начальника одного з відділів Пологівського РДА Запорізької області Анатолія Діхтяра. Чиновник виконував роботу глави державної екзаменаційної комісії в установі вищої освіти, яка не є безпосередньо викладацької (або педагогічної) діяльністю.

Також складено протокол за частиною першою статті 172-5 КУпАП провідного ветеринарного лікаря прикордонного інспекційного пункту Одеської регіональної служби держветсанконтролю Катерини Збудчак. Встановлено, що лікар отримала у власність подарунок (станцію технічного обслуговування) від громадянки, яка не є їй близьким особою, чим порушила встановлені статтею 23 Закону обмеження щодо отримання подарунків.