Науковці звинувачують уряд у порушенні Конституції

30 грудня 201813:21

Близько тридцяти науковців адресували уряду відкритий лист з вимогою звільнити уповноважену з питань гендерної політики Катерину Левченко і цілком ліквідувати її посаду.

Відповідний лист було опубліковано на сайті громадського руху “Всі разом”, повідомляє “Фактор”.

Серед підписантів – фахівці у сферах філософії, соціології, юриспруденції, медицини.

Причиною написання і оприлюднення листа стали спроби Катерини Левченко використати СБУ для репресивних дій проти місцевих рад, які ухвалили звернення з вимогою недопущення пропаганди ідей ЛГБТ.

Нагадаємо, що дії Левченко викликали широкий суспільний резонанс. Їх жорстко розкритикували народні депутати Ігор Луценко та Ігор Мосійчук.

Згодом свою критичну позицію щодо Левченко озвучив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Також, 18 грудня у Києві відбулося пікетування Будинку уряду з вимогою ліквідації посади уповноваженої з питань гендерної політики. Науковці, що підписалися під листом, проводять паралелі між діями Левченко та реаліями радянського тоталітаризму.

Вони пригадують “часи комуністичного режиму, коли особи, незгодні з панівною ідеологією та каральною політикою держави, вважалися ворогами народу і зазнавали репресій”.

Вчені нагадали, що згідно статті 15 Конституції України “жодна ідеологія не може визнаватися державою, як обов’язкова”. На їхню думку, гендерна ідеологія не повинна становити винятку.

Посаду уповноваженої з питань гендерної політики, на думку підписантів, варто ліквідувати, як “ідеологічно заангажовану та функціонуючу на засадах, що протирічать Конституції та законодавству України”.