Нацгвардії дозволили використовувати водомети і заборонили застосовувати сльозогінний газ

20 грудня 201714:27

Використання водометів забороняється, якщо температура повітря нижче 10 градусів тепла.

Кабінет міністрів дозволив військовослужбовцям Нацгвардії використовувати водомети, але заборонив застосовувати сльозогінний газ в натовпі. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду в середу.

Уряд затвердив правила застосування і перелік спецзасобів, які можуть використовувати військові Нацгвардії.

Останнім дозволено використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), службових собак і коней, засоби акустичного і мікрохвильового впливу, гранати і боєприпаси світлошумові і димової дії, а також пристрої для відстрілу гумових куль.

Нацгвардії також дозволено використовувати водомети і бронемашини (без штатного озброєння). Їх використання забороняється, якщо температура повітря нижче 10 градусів тепла.

Згідно із затвердженими правилами, перед застосуванням спецзасобів військові зобов’язані не менше двох разів через гучномовець попередити про це. Після застосування спецзасобів нацгвардейці зобов’язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Спецзасоби забороняється застосовувати в навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без їх письмової згоди).

Також, заборонено застосовувати кайданки більш ніж на дві години, заборонено бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і по животу, а світлошумові пристрої забороняється використовувати на відстані ближче двох метрів.