Нардепа Лещенка викликають до Генпрокуратури. Йому вручать підозру

15 травня 201911:49

Підозра стоясується розголошення даних досудового слідства з так званої чорної каси “Партії регіонів”.

Нардепа Сергія Лещенка, який напередодні виборів президента України приєднався до команди Володимира Зеленського, викликають в Генеральну прокуратуру України, можливо, йому вручать підозру про розголошення даних досудового слідства по так званій “чорній касі” “Партії регіонів”. Про це в ході брифінгу заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

“Народний депутат Лещенко буде викликаний до слідства. Йому будуть задані питання, а, ймовірно, і вручена підозра про розголошення даних досудового слідства по так званій “чорній касі” “Партії регіонів”, яка призвела до втручання в американські вибори з української території. Кожен повинен відповідати за своє”, – заявив Луценко.

Генпрокурор відповідає, що журналісти не несуть відповідальності за розголошення інформації.

“Пан Лещенко, як народний депутат, точно її понесе. Або він вкаже, хто йому злив цю інформацію, або буде відповідати самостійно”, – додав Луценко.

Також генпрокурор заявив, що скасування візиту Рудольфа Джуліані до України не є “звичайною подією”, якій потрібно приділити особливу увагу.

“Йдеться не про звичайне скасування візиту з боку одного з юристів США. Це дуже важлива подія. Я дуже сподіваюся, що український політикум продемонструє державницький підхід, вітаючи пана Джуліані, як друга України, який багато допомагав і ще допоможе для розвитку наших двосторонніх стосунків”, – додав Луценко.

У той же час Луценко вибачився перед Джуліані за слова Лещенка і розраховує на швидкий візит адвоката Трампа в Україні.

Нагадаємо, що раніше особистий адвокат президента США Рудольф Джуліані, який скасував свою поїздку в Україну “через ворогів Дональда Трампа і США” в оточенні Зеленського, озвучив одне з їх імен. Ним став нардеп Сергій Лещенко, який напередодні виборів президента України приєднався до команди Зеленського.

Раніше Джуліані скасував запланований візит в Україну і зустріч з Володимиром Зеленським. За словами Джуліані, в Україні йому доведеться опинитися в середовищі людей, які є “ворогами президента”, а в деяких випадках “ворогами США”, а також “в середовищі вже засудженої людини, яку визнали причетною до надання допомоги демократам в розслідуванні 2016 року”.

21 березня Генпрокуратура України почала розслідування можливого втручання українців у вибори президента США в 2016 році на користь кандидата Хілларі Клінтон.