Нардеп: “Рубан знав, що перевозить зброю, яка призначена для терактів”

10 березня 201817:57

Народний депутат Борислав Береза заявив, що затриманий переговірник Володимир Рубан знав, що везе зброю. Міномет, який він перевозив, має таку потужність, що з нього можна розстріляти Верховну Раду, перебуваючи навіть в Гідропарку.  

“На фото чітко видно не тільки автомати, але і важку зброю. Це 120мм міномет 2Б11 з мінами, на хвостовику яких накручений запал. Прицільна дальність у цього міномета від 480 до 7100 метрів. Пояснюю. Якщо поставити його на Гідропарку або на висотці біля Володимирського ринку, то закинути в ВР для хорошого навідника не складає труднощів. Дивно, що запали вже накручені. Зазвичай їх накручують перед використанням, в залежності від того на яку дистанцію хочуть використовувати міну. Крім того на фото і відео є рпг-7 і, начебто, рпг-26. Їх можна використовувати, як для оборони, так і для нападу. Так от якщо гранати, автомати або пістолети на чорному ринку як і раніше затребувані для персонального використання, то міномет за межами АТО – це виключно для терактів”, – написав депутат у своєму ФБ.

“Тепер про те, знав про наявність зброї Рубан чи не знав. Знав на 100%. Пояснюю чому. Вага меблів і вага зброї абсолютно різні. Там кілька тон зброї. Вона вкрай важка і ті, хто їздив за кермом навантажених бусів, знають, як разюче відрізняється управління машини завантаженої на 1,5 тонни і на 5 тонн. Тому Рубан розумів, що везе не меблі. Вірніше, не тільки меблі. А то, що його не оглядали спочатку, лише підтверджує факт наявності стабільних каналів контрабанди”, – пояснив Береза.

.