На Донбасі збили російський безпілотник

17 серпня 201811:03

Безпілотник був обладнаний камерою з 12 об’єктивами і проводив зйомку місцевості і передавав інформацію противнику.

Засоби протиповітряної оборони (ЗПО) Об’єднаних сил збили на Донбасі російський безпілотний літальний апарат (БПЛА), який проводив розвідку українських позицій. Про це йдеться в повідомленні прес-центру ООС, передає Фактор.

У четвер, 16 серпня, безпілотник проводив розвідку українських позицій на напрямку Первомайськ-Сєвєродонецьк-Сватове. Виявивши мету, засоби ЗПО були приведені в повну бойову готовність.

“Після підтвердження роботи безпілотника радіолокаційними станціями, його було знищено вогневим підрозділом ЗПО. В ході обстеження встановлено, що БПЛА обладнаний камерою з 12 об’єктивамі для проведення панорамної аерофото- і відео-зйомки з можливістю передачі зібраної інформації на пункт управління в режимі реального часу” , – відзначили в прес-центрі.

39258926_445876695904952_2812000867778035712_n

Також встановлено, що окремі складові безпілотника, зокрема оптико-електронна система, вироблена російською компанією, яка знаходиться під санкціями США. Компанія до того ж працює спільно з заводом-виробником безпілотників “Орлан”.

“Це доводить причетність Російської Федерації до поставок озброєння на Донбас в інтересах дій окупаційних військ проти української армії. Орієнтовна вартість однієї камери складає більше 100 тисяч доларів”, – зазначено в повідомленні.

У прес-центрі додали, що Російська Федерація продовжує шукати нові способи застосування новітніх зразків озброєння і військової техніки в реальних бойових умовах на території України.