Must Stay Alive: Проект із запобігання самогубствам ветеранів

6 серпня 201814:55

У пошуках суті суїцидальних проблем серед ветеранів, які страждають ПТСР, нещодавно було виявлено, що суїцидальна поведінка тісно пов’язана з рівнем так званого “мозкового нейротрофічного фактора” – BDNF, білка (нейротропін).

Даний білок має життєво важливе значення для виживання, зростання і підтримки нейронів в основних схемах головного мозку, пов’язаних з емоційною та когнітивною функцією (див. “Молекулярний нейротрофічний фактор, депресія і фізична активність: створення нейропластичного зв’язку”, К. Філліпс 08/08/17).

 

BDNF грає роль в патофізіології депресії, посттравматичному стресовому розладі (ПТСР), порушеннях при вживанні психо-активних речовин та інших станах, пов’язаних з суїцидальною поведінкою (Indian J. Psychol Med., 2016 Nov-Dec, 38 (6): 499-504 ). Крім того, BDNF може діяти як природний антидепресант (Національна медична бібліотека Національної бібліотеки США).

Останнім часом стало можливим визначити біологічний маркер суїцидальної поведінки за допомогою аналізів крові і виявлення низького рівня BDNF. Тепер абсолютно ясно, що в клітинах крові суїцидальних депресивних суб’єктів рівень BDNF значно нижче (див. 8.3.3 “нейробіологічні основи самогубства”, Dwivedi Y, редактор Boca Raton (FL): CRC Press/Taylor&Francis, 2012).

30173_screen_shot_20151110_at_43554_pmf

У підсумку, була виявлена їжа, що збільшує рівень BDNF, зокрема: мед; соя; чорниця; куркума; риб’ячий жир; кукурудза (стійкий крохмаль); цитрусові (шкірки); какао (як флаваноїд); ферулова кислота (міститься в насінні кави, яблук, артишоків, арахісу і апельсинів); FOS, GOS (пребіотики); Chokeberries (Аронія); високе споживання солі (збільшення вазопресину, тим самим підвищення артеріального тиску); Omega 3’s; пиперин (перець); сульфорафан (також зустрічається в паростках брокколі); супер-кава (звичайна кава зі зниженням експресії BDNF).

(“Все, що вам потрібно знати про BDNF і природні способи його збільшення“, 12/07/2017 J. Cohen; “10 способів активувати функцію мозку за допомогою BDNF“, Д-р John Day, 03/01/2015.

Однак, ця надзвичайно серйозна і трагічна проблема самогубства ветеранів ще не вирішена. Хоча такий стан речей має бути виправлено якомога швидше, тому що, наприклад, в США щодня втрачають приблизно 20 ветеранів в результаті суїциду. Тому ці питання продовжують виникати: “Як можливо зупинити тривожний стан мозку, який застряг в ПТСР (режимі виживання), щоб можна було відновити його саморегуляцію?” ( “Викрав ваш мозок: ПТСР стає (більше) комплексним DSM-5: частина 1 професор психіатрії Джуліан Форд, доктор філософії Університету Коннектикуту); і “Як швидко збільшити рівень BDNF, щоб забезпечити ефективну роботу по виживанню, зростанню, емоційної і когнітивної функції мозку, щоб запобігти спробам самогубства?”

hlyyGNi

У зв’язку з цим, на мою думку, давно назріла необхідність винаходу підсилювача BDNF, схожого з харчовою добавкою і дозатором гемоглобіну під назвою Hematogen, 100 г якого містить більше 70% рекомендованої добової дози заліза, що дуже важливо для нормального метаболізму енергоносіїв, функціонування еритроцитів, утворення гемоглобіну, перенесення кисню і функціонування імунної системи. Залізо також допомагає зменшити відчуття втоми.

Беручи до уваги, що гемоглобін і BDNF представляють собою білки, що відрізняються тільки місцем розташування його синтезу (клітини крові для першого і мозок для останнього), очевидно, що за допомогою використання подібної технології розумно і можливо створити/винайти відповідний підсилювач для BDNF, який може успішно працювати над усуненням суїцидальних проблем.

Євген Третяк