“Містер Спам”: Суд, бот-мережі, атаки

13 вересня 201816:27

Петро Левашов визнав себе винним в шахрайстві, змові, злочинах у сфері комп’ютерної безпеки і розкраданні особистих даних.

Про це 38-річний росіянин заявив в суді в місті Хартфорд, штат Коннектикут, повідомляє Мін’юст США.

У США Петра Левашова звинувачують в створенні ботнету – мережі заражених комп’ютерів, якими можна управляти дистанційно, без відома власників. З кінця 1990-х років і до арешту в квітні 2017 року росіянин керував кількома бот-мережами, в тому числі ботнетами Storm, Waledac і Kelihos. По всьому світу були заражені десятки тисяч комп’ютерів.

За версією слідства, Левашов розсилав спам, збирав особисті дані власників заражених комп’ютерів і продавав їх на форумах. Також він поширював шкідливі програми, що полегшували численні спам-атаки.

Петро Левашов – хакер і спамер з російського Петербурга. До арешту вважався одним з найбільш розшукуваних спамерів в світі. Відомий під ніком Petr Severa, який використовував на хакерському форумі Antichat.

Рекламуючи свої послуги, він говорив, що в цьому “бізнесі” працює з 1999 року. Росіянин здавав свої ботнети в оренду і виступав посередником між розробниками вірусів і спамерами. У США Левашова називають королем спаму.

Ботнет Kelihos – один з найбільших світових ботнетів, що складався з 100 тисяч заражених комп’ютерів. Газета The New York Times писала, що Kelihos використовували перед президентськими виборами в Росії в 2012 році. Тоді мільйони користувачів отримали спам з фальшивою новиною про те, що кандидат у президенти РФ, бізнесмен Михайло Прохоров нібито заявив про свою гомосексуальність.