Міноборони втратило 7,2 мільйона гривень через халатність на закупівлі мінометів Пашинського

14 березня 201915:42

Після публікації скандального розслідування про розкрадання оточення президента України Петра Порошенка в оборонці стало випливати ще більше фактів про порушення в цій галузі.

Через недбалість чиновників Міноборони при закупівлі мінометів “Молот” (які випускалися “Укроборонпромом” в час, коли головою наглядової ради був нардеп Сергій Пашинський) держава зазнала 7,2 мільйона збитків, пише “Українська Правда”.

На сьогоднішній день інцидент розслідує військова прокуратура Київського гарнізону. Згідно з постановою суду від 21 грудня 2018, слідство встановило, що між Міністерством оборони і ВАТ “Завод” Маяк “, який входить до структури концерну” Укроборонпром “, був укладений контракт на поставку мінометів калібру 120 мм М120-15 “Молот” вартістю 483 тис грн за одиницю.

Під час поставки до військової частини А4559 (смт.Оржів Рівненської області) у частині мінометів виявлені технічні недоліки, а частина з них під час нетривалої експлуатації вийшли з ладу. При цьому виявилося, що недоліки у мінометів – конструкторські.

Слідчі встановили, що контролювали поставки мінометів заводу “Маяк” посадові особи 5277 військового представництва Міноборони. Їх запідозрили в халатності, яка призвела до збитку в 7,2 млн грн.

Як з’ясувало слідство, на заводі “Маяк” не було обладнання та потужностей для виготовлення всіх складових механізмів мінометів. Тому “Маяк” закуповував різні частини до міномету у численних приватних постачальників. 50 відсотків складових міномета поставляло ВАТ “Старокраматорський машинобудівний завод”, яке належить колишньому регіоналу Максиму Єфімову. Нині народний депутат входить до фракції “Блок Петра Порошенко”.

Паралельно в суді “Старокраматорський машинобудівний завод” намагається стягнути із заводу “Маяк” дві заборгованості за поставки мінометів в сумах 1,7 млн грн і у 2,04 млн грн.