Мільярд у день – багато це чи мало?

5 лютого 202017:00

Голова митниці Максим Нефьодов заявив, що кожного робочого дня з початку 2020 року Державна митна служба перераховує до бюджету близько 1 мільярда гривень.

Водночас глава ДМС зазначає, що в порівнянні з січнем 2019 року, цього місяця вартість оподаткованого імпорту зросла на 6%.

Фактор” отримав ексклюзивний коментар екс-митника Володимира Орлова:

“Мільярд в день – багато це чи мало. Для людини, яка мало розуміється на бюджеті – це колосальні гроші, а для самого бюджету України – мало. Я згоден з думкою, що струмки наповнюють океан, але в даній ситуації потрібно розібратися.

За інформацією з відкритих джерел недобір за місяць склав 9 млрд. Отже все, про що говорить керівництво ДМСУ можна прийняти, як скиглення перед розправою. Це ніяк не можна виставляти за браваду і розповідь про те, як чудово вони працюють.

Провальний минулий рік чіпати не буду, оскільки Макс Нефьодов завжди може сказати – ми починали під кінець року і відповідальність лежить на попередньому керівництві митним напрямком. Виконання грудня 2019-ого це тільки питання грошей “Нафтогазу” і ніякої заслуги керівництва в цьому не було.

Плюс, цей недобір за січень (9 млрд) це не СТОП. Падіння триває, резервів немає. Я повторюся, коли грошей не залишиться на соціалку та ініціативи Президента, то варіантів не “дати стусанів” не залишиться”.