МАУ встановлює необґрунтовану доплату з пасажирів за вимушену заміну квитків через Covid-19

19 травня 202016:19

У таких діях компанії вбачаються порушення конкурентного законодавства.

Представники “Ліги антитрасту” звернулись до АМКУ щодо необхідності розслідувати цінову поведінку МАУ.

Що сталося?

14 березня 2020 року Кабмін прийняв рішення про тимчасове обмеження перетинання державного кордону для запобігання поширенню COVID-19. Через це 17 березня 2020 року авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» зупинила виконання регулярних рейсів. На офіційному сайті компанія зазначила, що пасажири скасованих рейсів будуть проінформовані електронною поштою або смс-повідомленням для можливості безкоштовно переоформити квитки та перенести дату подорожі.

Однак, за інформацією пасажирів, наприклад рейсу «Анкара-Київ», у відповідь на зверення щодо переоформлення квитка з травня на жовтень авіакомпанія запропонувала доплатити 6 574 грн, що в кілька разів перевищує вартість квитка.

Що зробили інші авіалінії?

Ми ознайомились з практиками інших авіакомпаній – можливість безкоштовно перебронювати квитки у них реалізована.

Що, на нашу думку, порушила МАУ?

Дії “Міжнародних авіаліній України” можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку авіаперевезень за маршрутом “Анкара – Київ” шляхом встановлення цін, які неможливо було б встановити за умов значної конкуренції.

Крім цього розміщення авіакомпанією на сайті інформації про можливість безкоштовної заміни квитка, що на практиці не відповідала дійсності, містить ознаки порушення законодавства про недобросовісну конкуренцію, а саме поширення інформації, що вводить в оману.

У разі підтвердження рішенням Антимонопольний комітет України факту вчинення компанією порушення останній загрожує штраф у розмірі до 10% річного доходу.

Також ми звертаємось до всіх, хто потрапив у подібну ситуацію з МАУ або іншою авіакомпанією з проханням не мовчати та захищати свої права.

Якщо вам потрібна у цьому наша допомога, направляйте інформацію на нашу електронну адресу: league.antitrust@competition-council.org

2020-05-19 10.39.05