Масовий виїзд українців за кордон негативно позначається на демографічній та економічній ситуації в країні

13 березня 201914:00

За останні 25 років населення України скоротилося на 10 млн осіб.

При цьому обсяг зовнішньої трудової міграції становить близько 2,7 млн осіб.

У березні лічильник тих українців, які виїжджають за кордон, сайту UkrainianPeopleLeaks.com досяг позначки в 1 млн і зламався.

Масовий виїзд українців за кордон негативно позначається на демографічній та економічній ситуації в країні, констатують експерти. Адже утримувати непрацездатних людей вже через кілька років в Україні буде нікому.

За словами голови Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, незважаючи на те, що більшість заробітчан повернеться додому, трудова міграція матиме вагомий вплив.

“Велика частина все одно повернеться, тому що вони не зможуть там соціалізуватися. Але більш загрозливою для нас є саме демографічна ситуація. У нас до кінця 2030 року кількість працездатного населення зменшиться більш ніж на 3 млн осіб. Тому вже зараз держава повинна розробляти міграційну політику, яка дозволить залучати до нас трудових мігрантів з інших країн”, – вважає Воскобойник.

Окрім законодавчого закріплення міграційної політики, демографи наполягають ще й на змінах у сфері соціальної політики, оскільки саме вона гратиме ключову роль в утриманні робочих рук усередині країни.