“Маски-шоу стоп – 2”: Завтра в Україні набуває чинності закон

3 листопада 201812:21

Документ опубліковано в парламентському виданні “Голос України”.

В Україні від завтра, 4 листопада, набуває чинності закон про дотримання прав учасників кримінального провадження (2548-VIII), який більше відомий під умовною назвою “Маски-шоу стоп-2”. Відповідний законодавчий документ був сьогодні опублікований в “Голосі України”.

“Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування”, – йдеться в документі.

Зауважимо, цим документом вносяться зміни до кількох статей 220, 284, 303, 309 Кримінального процесуального кодексу України (КПК) у частині надання іншій особі, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представнику права заявляти клопотання слідчому, прокурору про закриття кримінального провадження, якщо існує нескасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження з таких підстав:

  • встановлена відсутність події кримінального правопорушення;
  • встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення;
  • набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою;
  • стосовно певних податкових зобов’язань особи досягнуто податковий компроміс відповідно до Податкового кодексу.

У разі відмови у задоволені клопотання надається можливість звернутися зі скаргою до слідчого судді. При цьому передбачено, що ухвала слідчого судді про відмову у задоволенні відповідної скарги може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Окрім того, передбачено можливість держави, у випадку відшкодування шкоди, завданої слідчим, прокурором, за рахунок державного бюджету, застосовувати право зворотної вимоги до винних осіб у разі встановлення в їх діях складу не лише кримінального правопорушення, а й за наявності ознак дисциплінарного проступку за результатами службового розслідування, проведеного на підставі рішення суду, яким задоволено скаргу на рішення, дії чи бездіяльність органу досудового розслідування.