Земельна мафія: Пайові наділи селян опинилися в руках аферистів

12 вересня 201912:22

Земельна мафія в селі Лабушне, Кодимського району Одеської області віджимає в людей паї.

Селяни – люди переважно пенсійного віку, які бояться не дожити до повернення своїх пайових наділів або коштів за їхнє використання часто недобросовісними бізнесменами. Тому люди, у вівторок, 10 вересня прийшли на територію, тимчасово орендовану підприємством ТОВ “Кодимське зерно” (за $150 на рік), щоб висловити своє обурення та витребувати договори оренди на руки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Аграрна мафія: Власники паїв у полоні шахраїв

Проте, керуючий підприємством Леонід Печерський нахабно проігнорував вимоги громади. Люди були вимушені прохати поліцію прийняти колективну заяву в якій поскаржилися на ймовірно злочинні дії представників ТОВ “Кодимське зерно”.

заява

Поліцейський зі слідчо-оперативної групи намагався поговорити з Леонідом Печерським, проте у відповідь почув, що документи в бухгалтера Кодимської Лідії Петрівни, а телефону свого працівника він не має. Правоохоронці запросили представника від громади та від ТОВ “Кодимське зерно” до місцевого відділення поліції. Ймовірно, щоб “зам’яти” конфлікт і прибрати обурених людей з території підприємства. Так званий “смотрящий” за ТОВ “Кодимське зерно” Мельник Володимир Іванович на місце конфлікту не прибув.

За годину у відділення поліції Кодими прибули представники громади. Але Леонід Печерський проігнорував запрошення.

Журналісти “Фактора” поспілкувалися з керівником сільськогосподарського відділу в адміністрації Кодими, яка розповіла, що щороку збирається аграрна рада, яка й визначає мінімальний відсоток за оренду паїв у селян і ніхто з “Кодимського зерна” на цій раді не був присутній. Як виявилося, фермери самі визначають відсоткову ставку та мінімум, який зобов’язані виплатити людям за користування їхніми землями. Ця ставка в Кодимському районі коливається від 7% аж до 19%!

Цікаво, що ТОВ “Кодимське зерно” виплачує людям ставку в розмірі – 3%.

бозон

У поліції також визнають дану проблему, але розводять руками й просять писати заяви.

“Ви пишіть. Ми зареєструємо, якщо вбачатимемо склад злочину, а далі побачимо, але ви пишіть…”

Редакція “Фактора” звертається до Офісу Президента України, Генеральної прокуратури, НАБУ, ДПСУ та Нацполіції з проханням втрутитися в дану проблему та стати на захист селян.

Ми продовжимо слідкувати за цією справою, аби з часом не вийшло так, як часто буває у нашій країні: покричали та забули.