Довіряй ділам: Депутат платить селянам по $75 в рік за земельний пай

17 грудня 201920:54

Горе-бізнесмен, а за сумісництвом депутат Василь Шкрябай у селі Лабушне, Кодимського району Одеської області виплачує занижену ставку за оренду земель сільськогосподарського призначення.

У вересні 2019 року, в редакцію “Фактора” звернулися мешканці с.Лабушне, з проханням надати розголосу їхній проблемі.

Ми дізналися, що люди скаржаться на ТОВ “Кодимське зерно”, власником якого являється Валентина Бойчук.

коморо

Цікаво, що одним із бенефіціарів компанії є депутат партії мера Одеси Генадія Труханова:

shkryabaj

Бізнеси, статки, нерухомість – це ті речі, які в Україні приховують чиновники абсолютно всіх рівнів. І тут найпопулярнішим і нехитромудрим виходом є родичі. Відповідно депутат Шкрябай обрав для прикриття свою матір.

оголо

Депутат Одеської ОДА Василь Шкрябай був фігурантом всеукраїнського скандалу по розкраданню коштів місцевого бюджету міста Одеси на закупівлі приміщення збанкрутілого заводу “Краян”.

ьторог

У 2014-ому році власники паїв вирішили перейти до іншого орендаря. Не дивно, що ТОВ “Кодимське зерно” почало підвищувати плату, щоб не втратити землі.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Аграрна мафія: Власники паїв у полоні шахраїв

Вже в 2019-ому вищевказана компанія провела “свої” збори без громади. Після цього преценденту люди вирішили поцікавитися, коли вони можуть отримати зерно або кошти за свої паї. У відповідь представники ТОВ “Кодимське зерно” заявили, що виплатять по 7 тсч грн тим, хто залишиться, 5 тсч грн тому, хто виходить одноосібно, всім іншим по договору оренди датованому 2004-им роком обіцяли виплатити по 1600грн, що не відповідає вимогам чинного законодавства.

Журналісти “Фактора” поспілкувалися з керівником сільськогосподарського відділу в адміністрації Кодими, яка розповіла, що щороку збирається аграрна рада, яка й визначає мінімальний відсоток за оренду паїв у селян і ніхто з “Кодимського зерна” на цій раді не був присутній. Як виявилося, фермери самі визначають відсоткову ставку та мінімум, який зобов’язані виплатити людям за користування їхніми землями. Ця ставка в Кодимському районі коливається від 7% аж до 19%!

Важливо, що ТОВ “Кодимське зерно” виплачує людям ставку в розмірі – 3%.

ЧИТАТИ ТАКОЖЗемельна мафія: Пайові наділи селян опинилися в руках аферистів

Редакція “Фактора” написала листи до Офісу Президента України, Генеральної прокуратури, НАБУ, ДПСУ та Нацполіції, але в рамках резонансу та невирішеного питання “земельної реформи” селяни залишаються сам на сам із аферистами, які поставили ультиматум або $75 за рік, або нічого.

Звертаємося, до Генерального прокурора України Руслана Рябошапки, голови НАБУ Артема Ситника, прем’єр-міністра Олексія Гончарука, а також до міністра економіки Тимофія Милованова та Президента України Володимира Зеленського з проханням втрутитися та вплинути на ситуацію в с.Лабушне Кодимського р-ну Одеської обл.

Євген Третяк