Ляшківці намагалися підкупити мільйонершу-міністра Супрун

22 березня 201810:32

Стали відомі подробиці фабули справи щодо хабара для глави МОЗ Уляни Супрун, в рамках розслідування якої на початку березня слідчі дії проводилися у окремих представників оточення глави Радикальної партії Олега Ляшка.

Пропозиція неправомірної вигоди у вигляді квартири в новобудові міста Вишневе Київської області “Акварелі” вперше була озвучена в.о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляні Супрун понад рік тому – 24 грудня 2017 року прямо в її робочому кабінеті.

У рішенні Солом’янського райсуду Києва повідомляється, що з таким “оффером” до міністра звернувся помічник-консультант голови Радикальної партії Олега Ляшка – депутат Чабанівської сільради Олександр Богачов 24 січня 2017 року.

А наступного дня після цього Супрун написала заяву в НАБУ, де повідомила про спробу її підкупу. За її зверненням було відкрито кримінальне провадження про пропозицію неправомірної вигоди посадовій особі (ч.4 ст.369 КК України).

У обмін на сприяння в отриманні коштів міжнародних організацій для закупівлі магнітно-резонансного томографа та цифрового маммографа в Вишневську міськлікарню, соратник Ляшко в змові з очільником Вишневого Іллею Диковим, пообіцяли їй однокімнатну квартиру на 5 поверсі ЖК “Акварелі” загальною площею в 44,56 м2. Оціночна вартість такого житла, як зазначено в судових матеріалах, становить близько 490 тис. грн.

“Переговорний процес” між Супрун і “радикалами” розтягнувся на кілька місяців. В кінці січня минулого року на цю тему вона спілкувалася з Богачевим у власному робочому кабінеті на вулиці Грушевського. Через три тижні після цього діалог продовжився із залученням до нього Дикова – ця зустріч проходила в столичному ресторані “Катюша” на вулиці Івана Мазепи.

Інтереси в.о. міністра охорони здоров’я в “бартер” представляв її радник Станіслав Грещишин. Влітку минулого року він приїжджав в Вишневе дивитися на новобудову в “Акварель”. Тоді ж Грещишин передав меру Дикову копію свого паспорта та ідентифікаційного коду для оформлення квартири.

Після цього радник Супрун ще мінімум три рази зустрічався з Диковим і Богачевим, обговорюючи деталі угоди. Всі ці зустрічі та спілкування Грещишина з “радикалами” проходили під контролем співробітників Антикорупційного бюро, а з лютого минулого року здійснювалися негласні слідчо-розшукові дії.

Так, 10 листопада 2017 року раднику в.о. міністра були передані екземпляри документів з оформлення квартири – договір купівлі-продажу майнових прав на житлову площу між Грещишиним і забудовником Вишневого (ТОВ “Акварелі Девелопмент Холдинг”), договір купівлі-продажу з ПАТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Мігліорі”, попередній договір на надання ряду комунальних послуг з централізованого опалення і інших послуг ЖКГ.

Важливо, що Уляна Супрун є одним з найбагатших урядовців. На її рахунках та її сім’ї – мільйони доларів.