Львівські шахтарі перекрили траси на Польщу і погрожують атакувати будинок Гройсмана

10 червня 201914:44

Львівські шахтарі, як і обіцяли, перекрили траси на Польщу в знак протесту проти невиплати зарплати і занепаду вугільної галузі.

Всі шахти Західної України зупинили роботу. Гірникам заборгували за три місяці, а після обвалу на шахті “Лісова” два тижні тому і загибелі двох шахтарів до них приїжджав президент Зеленський, після чого скликав РНБО по “шахтарському питанню”.

Шахтарі кажуть, що після візиту Зеленського та засідання нічого не змінилося – грошей їм так і не виплатили.

10 червня з ранку близько двохсот людей перекрили дороги, що ведуть до міжнародного пункту пропуску “Рава-Руська” на Львівщині. Люди ходять туди-сюди з шахтарськими прапорами по пішохідному переходу і пропускають тільки громадський транспорт і машини, в яких перебувають діти.

Серед автомобілістів шахтарська акція протесту викликала гнівну реакцію – мовляв, нехай блокують чиновників і своє начальство, чому повинні страждати прості люди, які змушені стояти в пробці і шукати об’їзні шляхи.

Шахтарі дійсно погрожують поїхати в Київ і пікетувати будинок прем’єра Володимира Гройсмана і міністра енергетики Ігоря Насалика, який пообіцяв виділити 300 млн грн на виплату шахтарських зарплат.

“По-перше, цих грошей вистачить тільки закрити борги за березень, а по-друге, крім грошей є і більш глобальна проблема – вугілля не відвантажують через те, що міністерство енергетики встановило ціну, за якої на ринку не готові платити. ми готові самі продавати вугілля, без міністерства, а воно на це не йде”, – сказав Андрій Хміль, шахтар з “Степового”.

За його словами, багато молодих шахтарів виїжджають на заробітки в Польщу, а інші терплять і перебиваються за рахунок села і рідні.

“Всі шахти ДП “Львіввугілля,” зупинилися. Нам відступати нікуди! Будемо боротися до останнього! Дайте гроші на зарплати шахтарям і розвиток шахт”, – такі гасла постять в соцмережах шахтарі.

Але потужний протест, як у 90-х, не виходить, стверджують гірники в соцмережах.

“Профспілковий рух розрізнено, немає солідарності і координації дій між трудовими колективами. Олігархат свою справу зробив”, – нарікають шахтарі в соцмережах. Але обіцяють поскаржитися на владу в європейський суд з прав людини.