Кум Порошенка запропонував штрафувати українців за носіння військової форми без дозволу

22 жовтня 201814:02

Депутати Верховної Ради зареєстрували законопроект, згідно з з яким в Україні повинна бути введена і посилена відповідальність за незаконні дії щодо державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу.

Якщо законопроект №9217 буде прийнятий, відповідні зміни будуть внесені до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України. Авторами проекту закону виступила група нардепів, один з яких – керівник комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників АТО і людей з інвалідністю, а також кум Президента Порошенка Олександр Третьяков. На його думку, таким чином вдасться підвищити рівень поваги до захисників України.

Штраф за незаконні дії щодо державних нагород буде збільшений. За осквернення могил або руйнування пам’ятника захисникам порушникам загрожуватиме кримінальна відповідальність. Також планується встановити розмір штрафу за незаконне носіння військової форми, виходячи із загальної вартості такої військового одягу.

“Так, якщо собівартість пошиття костюма військовослужбовців ЗСУ становить 3 тисячі гривень, то розмір штрафу за незаконне носіння військової форми військовослужбовців ЗСУ особами, які не мають на те права, не може бути нижче собівартості такої військової форми”, – сказав Олександр Третьяков.