Країна повинна не існувати, а жити та розвиватися

31 липня 202011:01

Президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський взяв участь у прямому етері на каналі “Рада”.

Про це пише “Фактор” з посиланням на Національний експертно-будівельний альянс України.

Говорили про нагальні питання будівельної галузі, які турбують чи не кожного українця.

Зокрема, йшлося про безпеку на будівельних майданчиках та безпеку вже готових об’єктів.

“Намагаючись здешевити вартість квадратного метру, підрядники часто економлять на безпеці та зарплатні будівельників, що негативно впливає як на процес будівництва, так і на якість готових об’єктів, – підкреслив Віктор Лещинський. – Стосовно безпеки будівель і споруд, які вже давно перебувають в експлуатації, існує проблема відсутності єдиної бази стану житла та інфраструктурних об’єктів. Таку базу необхідно створити, провівши загальнонаціональний аудит. А цю відповідальність потрібно покласти на органи місцевого самоврядування. Держава ж має забезпечити законодавчу базу та цільову підтримку”, – заявив Віктор Лещинський.

2020-07-31 10.32.30

Віктор Лещинський наголосив, що застаріле житло потрібно обстежувати кожні два роки, а нове – кожні п`ять.

На його думку, зарубіжні інвестори прийдуть лише тоді, коли буде єдина карта усього нерухомого майна України. Також необхідно створити план розвитку держави мінімум на 30 років вперед, так як це роблять інші розвинені країни, наприклад, Китай.

Віктор Лещинський говорив і про проблему недобудов та постраждалих інвесторів, які так і не отримали довгоочікуваного житла. Це питання може вирішити впровадження системи страхування інтересів інвесторів, яка має бути закріплена законодавчо.

Також президент Альянсу зупинився на питанні реновації застарілого житла, оскільки законодавчої бази для її здійснення наразі немає. На думку Віктора Лещинського, необхідно запустити кілька пілотних проєктів з реновації застарілого житла в окремих містах України, щоб налагодити цей механізм.

Повне інтерв’ю з Віктором Лещинським можна переглянути на телеканалі “Рада” о 16.00 та 20.30, а також на You Tube каналі “Рада”.