Корупційний туризм нардепа Полякова

1 червня 201813:32

У НАБУ дізналися про закордонні поїздки депутата Полякова.

Детективи НАБУ допитали фізичну особу – підприємця, яка підтвердила факт надання народному депутату Максиму Полякову та його дружині туристичних послуг в період 2014-2017 років.

Про це йдеться в рішенні Солом’янського районного суду міста Києва. У НАБУ відзначили, що в листопаді 2017 року силовики провели обшук в офісному приміщенні ТОВ, де підприємець веде свою діяльність.

В результаті слідчих дій було вилучено ряд документів, пов’язаних нібито з поїздками Полякова за кордон. У Бюро додали, що підприємець організовувала поїздки нардепа через туристичних операторів “Оскар Вейс” і “Буктікет”, а сама вона працювала під вивіскою “Фарби Всесвіту”.

З вилучених документів детективи з’ясували, що Поляков в лютому 2017 року організовував свої березневі канікули (з 1 по 11 березня) на Сейшельських островах в 5-ти зірковому готелі Constance Ephelia Resort of Seychelles. Загальна сума туру склала близько 24 тисяч доларів.

А вже на травневі свята в 2017 році (у період з 29 квітня по 3 травня) нардеп разом з дружиною літав на Канарські острови, а саме на острів Тенеріфе в 5-ти зірковий готель The Ritz-Carlton Abama de Luxe.

Проживання та переліт бізнес класом склали близько 3,4 тис. доларів. Новорічні канікули 2015 року (з 27 грудня 2014 до 9 січня 2015 року) Поляков з дружиною провів на острові Маврикій в 5-ти зірковому готелі Lux Le Morne вартістю 7,7 тис. євро. Переліт коштував близько 3,3 тис. євро.

Також під час відпочинку політик користувався ексклюзивним автомобілем класу “С”. У Бюро дізналися про поїздку нардепа на Мальдіви в 2016 році (з 3 по 11 травня). Там він відпочивав в 5-ти зірковому готелі The Sun Siyam Irufushi Maldives. Вартість відпочинку невідома. Квитки Поляков купував у напрямку Дубай-Мале-Дубай вартістю 122,6 тис. гривень.

Також, нардеп з дружиною відпочивали в Омані в столиці Маскат в період з 22 квітня по 3 травня 2015 року в готелі Bustan Placae (5 зірок) вартістю 9,2 тис. доларів. Квитки він купував напрямку Київ-Дубай-Маскат-Дубай-Київ загальною вартістю 80,4 тис. грн.

У зв’язку з цим, детективи НАБУ мають намір отримати доступ до рахунків туроператорів “Оскар Вейс” і “Буктікет” в Приватбанку, а саме: виписок про рух коштів по рахунках з розкриттям даних про платників; платіжних доручень, квитанцій та довіреностей Полякова та його дружини на третіх осіб. Суд задовольнив клопотання.