Конкуренти кандидатів у Президенти

28 листопада 201820:09

Можливими кандидатами на пост президента називають близько десятка політиків, але більшість з них можуть претендувати на 1-2 відсотки голосів.

У топ-5 лідерів опитувань входять: Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Юрій Бойко, Анатолій Гриценко та Володимир Зеленський.

Націоналісти втратять частину електорату через мейнстрімних політиків. Найкращі позиції тут у лідера “Радикальної партії” Олега Ляшко, який обіцяє – звільнити Донбас в результаті комбінованої операції з “радикальним економічним зростанням”, “радикальними економічними санкціями” і “радикальними військовими заходами”.

Ще кілька років тому одним з найперспективніших українських політиків вважався мер Львова Андрій Садовий, який звертався до християнсько-демократичної риторики та говорив про розширення прав місцевого самоврядування. Він намагався перетворити Львів на європейську столицю України. Однак сміттєва криза останніх років, яку інформаційно використала влада вбила його рейтинг до 3%.

З початку 2015 року у Верховній Раді працює група “Єврооптимісти“, яка об’єднує молодих прихильників ліберальних реформ, але вона свого кандидата не висунула.

Постмайданний міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко нещодавно також оголосив про наміри балотуватися в Президенти України та розгорнув широку інформкампанію на ТБ.

Харківський політик Євген Мураєв – прихильник позаблокового статусу України і радикальної федералізації країни, аж до надання всім регіонам особливого статусу. На роль альтернативного кандидата від Сходу претендують також екс-губернатор Донецька Сергій Тарута і екс-мер Харкова Михайло Добкін.

Лідер групи “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук був одним з головних музичних фронтменів Майдану. Його давно розглядають на різних рівнях, як потенційного кандидата в президенти, хоча сам він ніколи не говорив, що готовий балотуватися. Правда, нещодавно він випустив ролик, в якому задався питанням: “Невже ми дозволимо динозавроподібним політикам, олігархам і їх маріонеткам деморалізувати нас, розводити нас, маніпулювати нами, зіштовхуючи лобами?” Рейтинг Вакарчука сягає 7%.

 

Євген ТРЕТЯК