Конфлікт із Президентом: Журналістка, яка поставила незручне запитання Порошенку звільнена

14 листопада 201812:10

Журналістка Марина Баранівська, яка була звільнена з видання “Детектор медіа” після того, як задала президенту Петру Порошенко незручне запитання, в соцмережі та виклала своє бачення подій, які розгорнулися в її житті після прес-конференції глави держави в Мистецькому Арсеналі 28 лютого 2018 року.

Історія почалася з того, що журналістка публічно поцікавилася, як це бути президентом-олігархом в країні, де люди ледь виживають.

У своєму пості журналістка підкреслила, що причиною звільнення став аж ніяк не її фільм “Один день з президентом”.

“Я говорю: з моменту, коли я озвучила своє питання на цій прес-конференції, ставлення до мене особисто і до моєї роботи з боку керівниці ДМ Наталії Лігачової змінилося радикально і різко. Свідками цього були члени колективу ДМ, але я вже не сподіваюся отримати підтримку від своїх екс-колег. Вперше про те, що я заслуговую звільнення, я почула від Наталії Львівни (вибачте, але далі буду писати для зручності НЛ) відразу після прес-конференції, коли подзвонила їй, щоб сказати, що ми з моєю колегою-оператором Світланою Григоренко зняли класний матеріал і збираємося їхати до редакції, щоб готувати його до публікації”, – пише Баранівська та додає, що всупереч її очікуванням Лігачова заявила, що ексклюзив публікувати не треба. Кілька слів про те, як ДМ подав новину з прес-конференції. Захід розпочався о 15:00, тривав 2 години, своє питання я задала близько 16:00. Новина на УП під заголовком “Чи не цукор – Порошенко запросив журналістку подивитися, як живе” з’явилася о 16:16. Я не мала стосунку до виробництва саме новин на “Телекритиці” або ДМ, але роками бачила, як тільки якийсь журналіст ставав ньюсмейкером, наша редакція намагалася першою взяти у нього коментар. На цей раз, коли я, журналістка ДМ, стала ньюсмейкером, і про це написали всі, моє видання не поспішало і моїх коментарів не потребувало. Нарешті о 18:10 було знайдено рішення: новину дали на підсайті MediaLife. Не пам’ятаю точно, чи була взагалі ця новина в стрічці на головній сторінці ДМ”, – згадує журналістка.

За словами Баранівської, на наступний день після прес-конференції Наталія Лігачова, з якою вони знайомі 10 років, запросила її до свого кабінету, щоб пояснити, що міжнародна практика не передбачає такого вільного поводження журналіста на подібних заходах, що “це немислимо і в будь-якому іншому виданні цього не стали б терпіти”. Після цього Лігачова виставила журналістку зі свого кабінету і звела до мінімуму спілкування з нею.

Незважаючи на всі складності відносин з керівником, Марина Баранівська все ж вирішила зробити фільм “Один день з президентом”, тим більше, що президент запросив її переконатися, що його життя не цукор.

“Цеголко запросив мене на зустріч в АП. Там я серед іншого почула те, що потім було продубльовано в новині ДМ: мовляв, моє запитання стосувалося Донбасу, тому мене запрошують в робочу поїздку президента в тоді ще АТО. Заявляю: я не питала Порошенко про Донбас, хоча і згадала цей регіон в своєму питанні. Я питала президента про його почуття і цінності, про його розуміння цінностей, про те, чи відчуває він внутрішній конфлікт, перебуваючи на цій посаді”, – пише Баранівська.

Далі журналістка розповідає, що нелегко дався і монтаж цього фільму. В результаті все вилилося в її звільнення.