Команда Трампа хотіла зняти санкції з Росії після перемоги на виборах

2 грудня 201710:57

Щоб Україна погодилася на такий розвиток подій, їй хотіли запропонувати великий контракт для “Турбоатома”.
США і РФ вели переговори про зняття санкцій проти Москви після перемоги на президентських виборах Дональда Трампа.

Планувалося, що в разі перемоги Трампа тодішній радник адміністрації з нацбезпеки Майкл Флінн мав підтримати проект будівництва АЕС на Близькому Сході.

Reuters з посиланням на електронне листування, яке виявилося в розпорядженні агентства, пише, що співпраця двох країн на Близькому Сході передбачала участь в проекті російської компанії ВАТ ОМЗ (“Об’єднані машинобудівні заводи”), яка знаходиться під санкціями. Вона повинна була поставляти ядерне обладнання, на виробництві якого спеціалізується.

З листа Алекса Копсона, керівника агентства ACU Strategic Partners (консультації у сфері атомної енергетики), який він написав своїм бізнес-партнерам 16 листопада 2016 року, Reuters дізналося, що США планували допомогти українській компанії “Турбоатом” отримати контракт на 45 млн доларів на виробництво турбін для реакторів в Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.

Планувалося, що в обмін на це Україна мала пом’якшити свою позицію щодо зняття антиросійських санкцій. Копсон від коментарів агентству відмовився.

Дональд Трамп під час передвиборної кампанії заявляв про плани полегшити санкції для РФ в обмін на співпрацю в боротьбі з тероризмом. Але після перемоги на виборах він підписав закон про введення нових санкцій проти Росії.

Як відомо, Майкл Флінн визнав себе винним у наданні неправдивих свідчень ФБР і готовий свідчити проти президента.