Колишня заручниця “ДНР”, яка лишилася в Донецьку може розраховувати на обіцяні виплати

4 січня 201811:32

Всі родичі жінки, яка відмовилася переїжджати на підконтрольну Києву територію після “великого обміну”, живуть в Донецьку, в української влади до неї немає претензій.

Екс-заручниця “ДНР”, яка відмовилася від переїзду на підконтрольну Україні територію після обміну 27 грудня, має ті ж права, що й інші звільнені українці. Про це розповіла журналістам уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

“Вона була звільнена з місць позбавлення волі, і оскільки на підконтрольній території немає у неї родичів, які можуть її підтримати, яких хочеться обійняти після досить тривалого незаконного утримання, то, відповідно, вона сказала:”Ми вдячні Україні, але я хочу обійняти свою рідню. Рідні проживають на території Донецька”, – сказала вона.

Говорити про зраду в цьому випадку немає причин, підкреслила Лутковська.

“Ця жінка вільна, вона залишається громадянкою України, ніхто не має до неї жодних претензій, вона в будь-який момент може приїхати і отримати виплати, про які говорили міністр соціальної політики і інші, і отримати психологічну допомогу”, – додала омбудсмен.

27 грудня на Донбасі відбувся перший етап обміну утримуваними особами. Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.

Одна жінка відмовилася повертатися на підконтрольну Україні територію, тому що в Донецьку залишилася її сім’я.

Міністерство соціальної політики України ініціює виділення 100 тис.грн кожному звільненому українцю, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева 28 грудня.