Коли Україна повністю відмовиться від російських деталей для “Руслана”

11 січня 201914:38

У 2019 році ДП “Антонов” може повністю відмовитися від російських комплектуючих для літаків Ан-124 “Руслан” і почати самостійне виробництво.

Про це повідомив перший заступник генерального директора “Укроборонпрому” Сергій Омельченко.

“Питання заміни тих комплектуючих, які існували в цьому літаку, є дуже гострим для підприємства “Антонов”. І зараз ми активно співпрацюємо в цьому напрямку з декількома міжнародними компаніями, що здійснюють виробництво авіаційної техніки. Тому, звичайно, якщо не замінювати ті вузли і агрегати, які вироблялися Російською Федерацією, то без Росії неможливо цей літак зібрати. Але ми вже зараз на завершальній стадії того, що повністю переробляється вся електронна складова цього транспортного літака. І ми сподіваємося, що вона буде остаточно прийнята інженерною групою і групою конструкторів ДП “Антонов” вже в цьому році для того, щоб почати збірку першого літака, який не буде мати жодного російського комплектуючого виробу”, – заявив він.

ДП “Антонов” – українське державне підприємство, основною сферою діяльності якого є розробка, виробництво та ремонт літаків серії “Ан”.

Державне підприємство входить до складу концерну “Укроборонпром”.