Колектори зробили ребрендінг і продовжують переслідувати українців

23 травня 201810:31

Скандальна компанія “Вердикт Коллекшн” змінила вивіску на “Смарт Коллекшн” і продовжує лякати українців, вибиваючи борги.

Про це з посиланням на 368.media інформує Фактор.

Як виявилося група компаній “Вердикт” незаконними методами вимагає гроші у громадян вже не перший рік.

Верховний суд заборонив банкам затягувати з відсудженням у людей кредитних боргів, а також всіх супутніх пеней та штрафів. На це відведено лише три роки. До всіх спорів з боржниками буде застосовуватися цей термін позовної давності, якщо людина не поставила свій підпис під його продовженням. Якщо банк не вклався в термін, боржнику не обов’язково подавати зустрічний позов. Достатньо лише написати письмово заяву в суд. Таким чином, банки не мають права вимагати виплату боргів, через три роки після прострочення.

Незважаючи на вищевказані обмеження банки продовжують продавати право витребування боргів колекторам. У 2016 році “Вердикт” мав під керуванням портфель більш 6 млрд гривень, що становило понад 21% ринку колекторських послуг.

Банки незаконно передають особисті дані своїх клієнтів для “вибивання” боргів. Про це вже неодноразово писали журналісти. Наприклад, у “Вердикту”, самий поширений метод вибивання грошей – SMS страхітливого характеру, дзвінки операторів із погрозами. Коли людина вимагає оригінал документів про заборгованість, то колектори відтягують час і розповідають про те, що все буде після переказу коштів.

“Кожен раз мені відповідають – ви спочатку заплатите, а ось потім ми надамо всі довідки і виключимо ваш номер з якоїсь там бази. По суті 200 гривень – це плата за зняття з мене геморою без гарантії. І я впевнений, що багато людей платять аферистам, аби ті від них відстали”, – пише одна із жертв.

В іншому випадку, колектори з “Вердикту”, вимагаючи кредит “Ощадбанку Росії”, погрожували українцеві, що передадуть його борг в банки “ДНР”, де з ним будуть говорити “по-іншому”. Після скандалу в ЗМІ, офіційно у “Вердикті” це не підтвердили, але, як завжди, пообіцяли розібратися.

Відзначимо, що група компаній “Вердикт” вже замішана в справі СБУ про корупцію на “Укрпошті”. Компанія, як і ще десятки фірм-посередників, які не оплачували послуги за оплату листів “щастя”, які масово розсилалися боржникам.

Правоохоронці можуть кваліфікувати дії колекторів, які приходять до приватних осіб, як вимагання (ст.189 КК) і шахрайство (ст.190 КК).

Фірма заснована кіпрським офшором “Тесаоленд Холдінгз ЛТД”, кіпріотом Антоніу Константиносом і одеситкою Оленою Павленко. Раніше фірму очолював Олександр Миколайович Кабак. У минулому році він значився серед помічників нардепа і екс-спікера ВР Володимира Литвина.

Сюди також входять:

  • Вердикт Ансекьюред
  • Колекторська компанія Вердикт
  • Вердикт Лігал
  • ВЛ Груп
  • Вердикт Фінанс
  • Фінансова компанія “Веста”
  • Недержавна виконавча служба
  • Рейндж Інвест

Крім того, кіпріот Антоніо Константінос заснував ще три іноземні компанії: “Оранвест Ентерпрайз лтд”, “Емселба лімітед” і “Гекко лімітед”. Всі ці фірми пов’язані з різними галузями бізнесу в Україні.

Нагадаємо, що останнім часом в Україні збільшилися випадки вимагання боргів. Нещодавно до Фактора звернулися громадяни України, яких намагаються ошукати аферисти зі схожої, вже столичної колекторської організації “Європейська агенція з повернення боргів”. Наразі ми проводимо власне розслідування з цього приводу.

Редакція Фактора просить всіх, хто постраждав або продовжує відчувати занепокоєння від свавілля колекторів, писати на нашу електронну адресу correditor@gmail.com.