Коболєв: У “схемі Онищенка” брали участь багато політиків

5 січня 201711:54

У “схемі Онищенка” щодо низки газовидобувних компаній, за участь у якій щодо Олександра Онищенка відкрито кримінальне провадження, є багато політиків, які до неї долучалися. 

“Тут є багато політиків, які до неї завжди долучалися”, – сказав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв в ефірі 5 телеканалу, передає Українська правда.

“Схема була побудована на одному простому елементі – різниці в ціні. Державна компанія могла продавати по 30 доларів, а приватна – той самий газ, який йшов в ту саму трубу з тієї ж свердловини – по 500”, – зазначив Коболєв.

“Старі свердловини держкомпанії передавали в так звану спільну  діяльність і приватна компанія отримує право продавати газ по 500 доларів. Проблема була в тому, що за паперами приватні компанії – і цю практику широко використовували з 2010 до 2014 року на біржах (Сергія) Курченка – коли компанія виходила на біржу, і там з якоїсь причини продавала газ не за ринковою ціною, а за 50 чи 100 доларів – і віддавала “Укргазвидобуванню” невелику частину прибутку, а інша різниця між 100 і 500 лишалася в кишенях приватних бізнесменів”, – розповів він.

“Завдяки діям і правоохоронців, і менеджменту компанії нам вдалося розірвати більшість таких випадків спільної діяльності, хоча одне велике СП досі лишається, воно має відношення до Онищенка, і зараз ми працюємо в судовому напрямку, і в напрямку роботи з правоохоронцями, щоб так само припинити і її”, – додав Коболєв.