Клан Пацканів. Скромні доходи – нескромні витрати

22 травня 201713:47

В українській політиці сімейні династії – зовсім не рідкість. Брати Ющенки, Балоги, Добкіни, Клюєви, родини Януковича і Порошенка… цей список можна продовжувати. Сім’я нардепа БПП Валерія Пацкана виглядає тьмяніше на цьому фоні, однак, проаналізувавши їх декларації, ми зрозуміли, що вона більш ніж варта уваги. 

Валерій є середнім і найбільш відомим братом клану. Він давно в політиці і двічі обирався до Верховної Ради, спочатку від “УДАРу”, а на останніх виборах – від “Блока Петра Порошенка”. Також він очолює Закарпатську територіальну організацію БПП. Пацкан має неоднозначну репутацію: секретар Ужгородської міськради Віктор Щадей звинувачував його у віджимі землі на Закарпатті, ЗМІ повідомляють про його зв’язки з Балогою і сумнівне минуле. Однак згідно офіційної біографії він нажив статки, займаючись бізнесом.

У 2016 році Пацкан-середній скупився на 5 млн: придбав автомобіль Toyota Land Cruiser 200 за 2,3 млн і квартиру в Києві (165 м2) за 2,7 млн. При цьому задекларував $300 000 готівкою. Серед доходів: зарплата, продаж майна колезі-депутату Саврасову та кредит на суму 1 287 177.  Проте, як ми пам’ятаємо, Пацкан нібито бізнесмен, тому, можливо, він накопичив ці кошти раніше.

Черный Внедорожник / Кроссовер Toyota Land Cruiser 200 (Тойота Лэнд Крузер 200) 2016 года.

Цікавіше в даному контексті виглядають його брати. Молодший 30-річний Мирослав все життя працював на держслужбі. В 26 він вже був головним прокурором пристоличного міста Ірпінь. Призначення отримав за часів Януковича, після революції до нього заходили активісти, вимагаючи пояснень дерибану землі, який активно йде в місті. Від гріха подалі Пацкана забрали в ГПУ, а потім призначили заступником головного прокурора Рівненської області.

За останній рік наймолодший з братів задекларував 2 нові квартири (одна з них в Києві); та в якості подарунка отримав майже півмільйона грн від свого найстаршого брата Василя.

Василь дещо поступається братам і працює “всього лише” начальником Ужгородської об’єднаної державної податкової інспекції. Проте це не завадило йому стати помітним землевласником у рідній області. На Закарпатті Пацкан-старший володіє 11-ма земельними ділянками, що в сумі дає майже 5 гектарів землі. Дружина Василя Ганна, котра працює чиновником Департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА,  придбала офіс вартістю ~400 000 грн. В готівці подружжя бюрократів зберігає $10 000, €10 000 і 230 000 грн.

Мінімум двом з трьох братів, напевно, буде досить складно пояснити походження своєї власності. Але поки в них і не виникає такої потреби, адже антикорупційні органи на них уваги не звертають.

“Фактор”