“До кінця”: погіршився стан одного з учасників голодування під ОП у справі Сармата

26 червня 202018:01

18-ту добу триває голодування під офісом президента семи ветеранів АТО, які вимагають повернути за ґрати убивць свого побратима з батальйону “Донбас” Віталія Олешка “Сармата” та покарати суддів, які винесли протиправне рішення.

Напередодні, 25 червня, стан одного з учасників голодування Олександра Печнікова різко погіршився, до нього викликали лікаря. Від госпіталізації Печніков відмовився, хоча лікарі визнають, що стан Олександра наближається до критичного.

“17 днів голодування, серйозні психоемоційні навантаження плюс спека, плюс інвалідність, пов’язана з пораненням – це все дається взнаки. Ситуація така, що якщо це затягнути ще, може початися загострення різних хронічних захворювань. І тоді, як мінімум, доведеться йому лягати в стаціонар, щоб виправити ситуацію”, – повідомив лікар клініки “Форпост” Олександр Назаренко, який обстежив Печнікова.

Олександр Печніков, позивний “Пєхан” – інвалід другої групи після поранення, отриманого під час виходу з Іловайська.

Попри загрози здоров’ю, Пєхан прийняв рішення лишатися на акції протесту на Банковій до кінця. На пресконференції він пояснював, що має моральний борг перед Сарматом, оскільки під Іловайськом Олешко не залишив його пораненого, через що сам потрапив у полон.

Після крапельниць та підтримувальної терапії на ранок 26 червня стан Печнікова стабілізувався. Але лікарі, які стежать за станом здоров’я голодувальників, призначили їм усім обов’язкову щоденну підтримувальну терапію.