Керівництво заводу з виготовлення безпілотників для армії підозрюють у заволодінні 22 млн грн

11 липня 201915:00

Основна сфера діяльності заводу – співпраця з Київським політехнічним інститутом по розробці і виготовленню безпілотників – безпілотних авіаційних комплексів Spectator.

Поліція підозрює керівництво заводу “Меридіан”, що виготовляє безпілотні авіаційні комплекси для армії, у заволодінні 22 млн гривень. Про це зазначається в матеріалах суду.

Зазначено, що поліція з листопада 2018 року веде розслідування за ознаками складу кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужим майном) Кримінального кодексу.

В ході досудового розслідування встановлено, що 27 вересня 2018 року надійшло письмове звернення генерального директора ТОВ “Меридіан Союз” про факт можливого зловживання службовим становищем керівництва ВАТ “Меридіан” ім. С. П. Королева” з метою незаконного заволодіння грошовими коштами підприємства.

Завод “Меридіан” знаходиться в Києві на території близько 22,3 га, загальна площа будівель 160 тис. кв. м. Частина займаних суспільством приміщень здається в оренду суб’єктам підприємницької і господарської діяльності.

Одним з основних великих акціонерів товариства є держава в особі концерну “Укроборонпром” (їй належить 50% акцій) і ТОВ “Меридіан Союз” (належать 40,0753% акцій).

“В період з 18 лютого 2017 по 22 січня 2018 керівництвом ВАТ “Меридіан” ім. Королева” в процесі здійснення господарської діяльності скоєно незаконне заволодіння грошовими коштами підприємства при проведенні господарських операцій з компаніями з можливими ознаками фіктивності на загальну суму 22 млн гривень”, – сказано в матеріалах суду.

Основною сферою діяльності підприємства є забезпечення обороноздатності країни, а саме: співпраця з Київським політехнічним інститутом по розробці і виготовленню безпілотників – безпілотних авіаційних комплексів Spectator.

Раніше повідомлялося, що екс-чиновник Міністерства оборони завдяки фейковим сертифікатами безпеки літаків незаконно привласнив понад 5 млн грн з держпідприємства “Антонов”.