Кабмін вивчить структуру платежів за газ

31 березня 201713:32

Кабмін вивчить структуру платежів за газ після введення абонентської плати за його розподіл і можливо звернеться до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

“Я хочу подивитися на структуру платежу, тобто зараз змоделювати, а скільки людина буде реально платити: менше або більше, за рахунок того, що це буде постійна складова і тоді ми визначимося, що там є, якщо ми побачимо там істотну різницю, то безумовно ми будемо звертатися в Комісію, як уряд з проханням більш справедливого підходу”, – заявив прем’єр Володимир Гройсман.

Гройсман зазначив, що ціна розподілу газу раніше була закладена в його ціні, а тепер ці виплати розділені на 2 платежі, що передбачені змінами в законодавстві.

“Відповідно до прийнятого закону про ринок газу і відповідно до Кодексу транспортних мереж, нам з 1 квітня потрібно розмежувати ціну газу і вартість його транспортування і постачання. І це, власне, призвело до зменшення ціни газу на 800 грн. Фактично, відбулося розщеплення”, – зазначив прем’єр.

Гройсман підкреслив, що тисячі кубометрів газу повинні коштувати тепер близько 6 тис грн.

Крім того, за словами прем’єра, розщеплення платежу ніяк не відіб’ється на одержувачах субсидій.