Ізраїльські підлітки відсудили 15 тисяч доларів за скасування концерту

12 жовтня 201812:50

Суд в Єрусалимі задовольнив позов трьох дівчат, які вимагали компенсації від двох активісток з Нової Зеландії, причетних до скасування концерту співачки Лорд в Тель-Авіві.

За рішенням суду активістки Джастін Сакс і Надія абу-Шанаб повинні виплатити дівчатам 45 тисяч шекелів компенсації і ще 11 тисяч шекелів судових витрат – або в цілому 15,4 тисячі доларів.

17-річні дівчата купили квитки на концерт Лорд, який був запланований на червень, зазначає газета “Едіот Ахронот”. Однак після того, як активісти з Нової Зеландії закликали співачку бойкотувати виступ в Ізраїлі, вона скасувала концерт.

Підліткам повернули гроші за куплені квитки, але вони зажадали компенсацію за обмеження своїх прав і емоційний стрес.

У правозахисній організації Shurat Hadin, що представляла інтереси підлітків, повідомили, що рішення суду стало першим ефективним використанням закону від 2011 року, який дозволяє подавати цивільні позови до будь-кого, хто підтримує бойкот Ізраїлю. В організації додали, що доб’ються виплати компенсацій, оскільки між Ізраїлем і Новою Зеландією діє угода про виконання судових рішень.

Новозеландські активістки відмовилися виконувати рішення суду, заявивши, що Ізраїль не має права контролювати їх політичні погляди.

Багатьох артистів, які планують виступити в Ізраїлі, закликають бойкотувати виступи в цій країні. У 2017 році з таким закликом, зокрема, зверталися до британської групи Radiohead, проте музиканти виступили в Тель-Авіві. Такі ж заклики звучать в зв’язку з проведенням “Євробачення-2019” в Ізраїлі.