ГПУ за 5 років не розкрила вбивства Нігояна, Жизневського і Сеніка

21 листопада 201813:27

Генеральна прокуратура України за 5 років не розкрила вбивства Нігояна, Жизневського і Сеніка, але запевняє, що рухається в правильному напрямку.

ГПУ визнала, що вбивства активістів на Майдані: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського і Романа Сеніка досі не розкриті, але запевняє: слідчі рухаються до результату. Таку заяву на брифінгу 21 листопада зробив начальник управління спецрозслідування Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

“Є, дійсно, нерозкриті злочини. І в першу чергу – це вбивства Нігояна, Жизневського і Сеніка… Але, на жаль, черговий звіт – і я не можу похвалитися результатами роботи. Але я можу говорити про те, що ми рухаємося до результату і ця робота не буде припинятися, поки злочин не буде розкрито”, – заявив Горбатюк.

Він назвав причини того, чому досі немає вироків для вбивць мітингувальників: правоохоронці не дають свідчень, а МВС не звільняє працівників, яких підозрюють у злочинах проти Майдану, з лав поліції або Нацгвардії. Також гальмують розслідування експертизи, які все ще не провдені, незважаючи на те, що частина з них була призначена у 2015 році. Крім того, справи довго лежать в судах через недостатню кількість суддів.

У розстрілі учасників акцій протесту на Майдані звинувачуються п’ятьох колишніх співробітників спецпідрозділу “Беркут”.

У грудні 2016 року Горбатюк розповідав, що Жизневський і Нігоян були вбиті кулями, які використовує тільки МВС.