Google відмовилася від конкурсу Пентагона на 10 мільярдів доларів (Історія)

9 жовтня 201815:01

Компанія Google відмовилася брати участь в конкурсі міністерства оборони США, переможець якого створить систему хмарних обчислень за 10 мільярдів доларів.

Компанія відмовилася від участі, оскільки не може гарантувати, що проект Пентагону буде відповідати принципам Google з етичного використання своїх технологій штучного інтелекту. Принципи компанії, зокрема, забороняють їй використовувати технології в озброєннях і проектах, які порушують права людини.

У Google відзначили, що у компанії також немає необхідних державних сертифікатів, щоб виконати всю роботу для Пентагону. В Google готові виконати частину контракту, якщо військові допустять до проекту кілька компаній.

У коаліції Tech Workers Coalition вважають, що компанія відмовилася від участі в конкурсі під тиском своїх співробітників.

Навесні 2018 року співробітники Google протестували проти співпраці компанії з Пентагоном в рамках програми Project Maven. Вона дозволяє розпізнавати людей на знімках з безпілотників за допомогою штучного інтелекту.

Співробітники побоювалися, що їх роботу можуть використовувати для вбивства людей. Незабаром після цього компанія відмовилася продовжувати контракт з Пентагоном.