Глобальний брак рідкісних металів – проблема майбутнього або вже сьогодення?

26 червня 202017:00

Давайте подивимося на ситуацію, спираючись на дії всім відомої інноваційної компанії.

Про це пише “Фактор” з посиланням на народного депутата “Слуги народу” Павла Якименка.

Рік тому, на щорічній зустрічі Tesla з акціонерами, Ілон Маск сказав: “Немає сенсу ускладнювати продукт, якщо нам не вистачає батарей, це складність, яка не принесе вигоди. Ми можемо зайнятися видобутком корисних копалин, я не знаю… Ми зробимо все, щоб забезпечити масштабування якомога швидше”.

Про плани Ілона Маска вийти на ринок видобутку тоді написали всі світові видання. Такі компанії, як Tesla, залежать від поставок сировини. І якщо немає сировини – немає виробництва.

За оцінками експертів, сьогодні в зоні вразливості запаси міді і нікелю. Це спонукає компанії, які використовують їх у виробництві (Tesla в тому числі), самостійно входити в галузь видобутку в США та Індонезії.

Тиждень тому всесвітньо відоме видання Bloomberg опублікувало новину про те, що за словами прихованого джерела, Tesla укладає угоду з Glencore (найбільшим в світі виробником металу) на поставки кобальту в обсязі до 6000 тон металу на рік, на виробництво літій-іонних батарей. І все це для того, щоб випередити можливий дефіцит в майбутньому.

Цей контракт дозволить Tesla зміцнити поставки кобальту для нових заводів в Китаї і Німеччині. Адже після відкриття в цьому році “гігафабрики” Tesla в Китаї, акції компанії досягли рекордного рівня. Потрібні стабільні поставки сировини, оскільки інвестори налаштовані оптимістично щодо амбіцій Ілона Маска перетворити компанію в світового автовиробника.

Природньо, такі люди, як Ілон Маск грають на випередження, укладаючи глобальні угоди на такі об’ємні поставки! І обдумуючи вихід на ринок видобутку… Адже в майбутньому дефіцит на рідкісні метали і мінерали неминучий. І тільки той, хто видобуває – зможе виробляти.

“Сьогодні дефіцит не відчувається, повірте мені, як людині, яка уважно стежить за розвитком ситуації – зовсім скоро все зміниться! Не за горами впровадження парків електромобілів Volkswagen AG і BMW, а Tesla, як я вже написав, розширюється в Китаї і Європі”, – розповідає Якименко.

Попередження про довгостроковий дефіцит звучало від світових експертів ще в 2017 -2018 роках. Тоді стався різкий стрибок ціни на кобальт і Маск зробив заяву, мовляв: Будемо знижувати залежність Tesla від металу.

Проте, подивіться на ситуацію сьогодні. Витік інформації про угоду на метал свідчить лише про те, що саме метал залишиться ключовим компонентом для розширення обсягів автовиробників протягом наступних років.

І ті країни, у яких ведуться розробки покладів рідкісних металів і мінералів, будуть диктувати умови гри на ринку виробників – будь то авто або щось інше.

“Розвиток в Україні сфери видобутку рідкоземельних металів і мінералів дозволить перенести до нас високотехнологічне світове виробництво з інших країн.

Переваги таких процесів, впевнений, ви розумієте – це і зростання економіки, і робочі місця.

Хочеш робити? Добувай! – резюмує народний депутат.