Глава МЗС ФРН: Поки Росія не поверне Україні Крим, у неї немає шансів бути знову в G7

27 липня 202008:41

Берлін не посилає жодних сигналів Москві про те, що проблема Криму буде вирішена, якщо буде врегульовано конфлікт на сході України.

Глава МЗС ФРН Гайко Маас налаштований категорично проти відновлення членства Росії у “Великій сімці”, поки Україні не буде повернуто Крим. Про це глава німецького зовнішньополітичного відомства заявив в інтерв’ю газеті Rheinische Post.

“Причиною виключення Росії стала анексія Криму та інтервенція на сході України. Поки у нас немає рішення, я не бачу шансів”, – відповів Маас на питання про можливість повернення РФ до G7.

Також глава МЗС критично оцінює ідею американського президента Дональда Трампа запросити Росію та інші країни на саміт G7.

“G7 і G20 – два розумно скоординованих формати, нам не потрібні G11 або G12”, – зазначив глава німецької дипломатії.

Що стосується Криму, Маас наголосив, що Німеччина не забуває про його приналежність Україні. Говорячи про російську анексію Криму, глава МЗС ФРН зазначив, що його країна не може зневажливо ставитися до того, що таким шляхом в XXI столітті змінюються кордони в Європі.

В нормандському форматі йде робота над рішенням для Східної України та реалізацією мінських угод. Однак Берлін не посилає жодних сигналів Москві про те, що проблема Криму буде вирішена, якщо буде врегульовано конфлікт на сході України, додав глава німецького МЗС.