Глава Мінфіну не бреше – Саакашвілі

22 грудня 201711:52

Лідер руху “Нових сил” Михайло Саакашвілі заявив, що давно знає міністра фінансів України Олександра Данилюка, який 21 грудня заявив про необхідність відставки генпрокурора Юрія Луценка.

Екс-президент Грузії, лідер руху “Нових сил” Михайло Саакашвілі підтримав міністра фінансів України Олександра Данилюка в конфлікті з генеральним прокурором Юрієм Луценком.

“Я хочу сказати, що Данилюк, незважаючи на те, що він бере участь в уряді, який я не підтримую, порядна людина”, – сказав політик журналістам в Апеляційному суді Києва, який повинен був сьогодні розглянути апеляцію прокуратури на звільнення Саакашвілі з-під варти.

За словами екс-президента Грузії, справу стосовно благодійного фонду “Центр вільної економіки імені Кахи Бендукідзе”, співзасновниками якого є він і Данилюк, відкрили за “завданням” Луценка.

“У цій справі нас підозрюють, в тому що ми передавали інформацію представникам інших держав. Я просто хочу сказати, що це в кращих традиціях 30-х років минулого століття”, – заявив Саакашвілі.

Він додав, що завданням центру є поширення інформації про економіку України.

“Данилюк правий. Він каже, що Луценко співпрацює з олігархами, що він бере участь в корупційних угодах. Це говорить міністр фінансів України. Зараз треба або міністра фінансів садити, або прокурора відставляти. Я підозрюю, що Данилюк не бреше, тому що давно його знаю і знаю, що він порядна людина. Всі знають, що він ніколи ніяких хабарів не брав, чого не можна сказати про інших”, – підкреслив політик.

Про те, що ГПУ відкрила кримінальне провадження щодо “Центру вільної економіки імені Кахи Бендукідзе”, Саакашвілі повідомив 5 грудня. Він заявив, що Луценко доручив зібрати на причетних до діяльності організації компрометуючі матеріали.

Вчора Данилюк зажадав відправити у відставку Луценка. За словами міністра, Генеральна прокуратура України затягує розслідування справ щодо дій колишніх керівників і власників “ПриватБанку”. Данилюк звинуватив ГПУ у відкритті та активному просуванні виробництв проти діючих посадових осіб цього банку, Мінфіну та Нацбанку. Він заявив, що зустріч Луценка і одного з екс-власників “Приватбанку” Ігоря Коломойського в Амстердамі, яку генпрокурор назвав випадковою, викликає питання.

Луценко назвав заяву Данилюка бажанням уникнути кримінальної відповідальності. Генпрокурор заявив, що Державна фіскальна служба провела перевірку і підтвердила несплату міністром 700 тис.грн. податків.