Генпрокурор відмовився відповідати на питання про доступ до телефону журналістки

5 вересня 201815:35

Генеральний прокурор України Юрій Луценко відмовився публічно відповідати на питання щодо доступу слідчих до телефону журналістки Наталії Седлецької.

Про це головний редактор програми антикорупційних розслідувань “Схеми” Наталка Седлецька написала на сторінці в Facebook:

“Юрій Луценко відмовився від прямого ефіру “Радіо Свобода” та не захотів публічно відповідати на питання про доступ слідчих до мого телефону.

Генпрокурора більше влаштовує закритий кулуарний формат “без камер і диктофонів”, як написала мені його прес-секретар Лариса Сарган.

Нас немає.

Це – не особисте питання Наталії Седлецької, тому ніяких закритих зустрічей бути не повинно. Це – питання того, які методи використовує слідство у резонансній справі, про те, яка доказова база зібрана в цій справі. І про те, які методи силовики застосовують проти незалежних журналістів.

Наша пропозиція прийти на ефір залишається відкритим “, – написала Наталка Седлецька.

Журналістка переконана, що суспільство повинне почути відповіді від Генпрокурора на ряд “простих запитань”. Зокрема, про те, чому слідчий отримав доступ до конфіденційних даних тільки її телефону (за 17 місяців); чим Генпрокурор може виправдати таке “надмірне втручання” в її життя і роботу; які докази слідчий хоче знайти в смс; скільки журналістів було допитано; Чи мав слідчий спочатку встановити дату зустрічі, підтвердити взагалі факт того, що вона мала місце, довести справжність запису, перед тим як здійснювати такий надмірний крок, як доступ до приватних телефонів журналістів-розслідувачів; чи призначене внутрішнє розслідування, чи відсторонений слідчий, який, за словами головного редактора “Схем”, явно зловживає своїми процесуальними правами.

“Я все ще сподіваюся, що Генпрокурор Луценко знайде сміливість публічно відповісти на ці питання і не стане ховатися за безглуздою офіційною позицією ГПУ з приводу доступу силовиків до особистих даних журналістів”, – підсумувала Седлецька.

“Фактор” повідомляв, що суд надав дозвіл ГПУ переглянути всі дзвінки та смс журналістки “Схем” за півтора року.

Як відомо, Наталка Седлецька разом з низкою інших журналістів, проходить свідком у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування, директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником.