Гаряча вода в Києві з’явиться разом із опаленням

11 жовтня 201814:31

Гарячу воду в Києві включать разом з опаленням, адже зараз розділяти ці послуги технологічно вже немає сенсу.

Про це заявив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

За словами Науменка, столична влада не бачить сенсу в тому, щоб розділяти послугу гарячого водопостачання і опалення.

А опалювальний сезон в Києві почнеться, як тільки середньодобова температура зовнішнього повітря протягом трьох діб становитиме + 8С.

“Основною проблемою в процесі підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період була і сьогодні залишається ще не до кінця вирішена проблема з газопостачанням, в зв’язку з чим більшість киян, на жаль, досить тривалий час не отримують послуги гарячого водопостачання, також відсутність газопостачання значно ускладнило процес підготовки теплоенергетичного комплексу до зими”, – сказав Науменко.

Він зазначив, що гарячу воду люди в Києві не отримували через проблеми з газопостачанням.

Довгий час велися складні переговори, питання було винесено на урядовий рівень і в ході цих переговорів боргові зобов’язання ПАТ “Київенерго” перед НАК “Нафтогаз України” були розкладені на три частини: штрафні санкції і пені, компенсація різниці в тарифах, яку держава заборгувала ПАТ “Київенерго” і відповідно повинна виплатити НАК “Нафтогаз”, і власне заборгованість споживачів за спожиті послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання.

Науменко додав, що для забезпечення підписання договору на поставку природного газу між НАК “Нафтогаз України” і КП “Київтеплоенерго” необхідно було зробити певні послідовні кроки, тільки виконання одного пункту дозволяло розпочати інший.

“Фінальним етапом є необхідність затвердження Господарським судом Києва мирової угоди між НАК “Нафтогаз України” і КП “Київтеплоенерго”, робочий варіант якого вже розроблений і підписаний сторонами. Після отримання рішення суду можуть бути підписані договори на поставку газу, і відповідно буде відновлена робота об’єктів теплогенерації. Таким чином, опалювальний сезон ми плануємо почати вчасно”, – резюмував він.

11 вересня на засіданні Київська міська рада прийняла рішення про прийняття комунальним підприємством (КП) “Київтеплоенерго” боргів компанії “Київенерго” за газ перед національною акціонерною компанією (НАК) “Нафтогаз України”, однак тільки в тій частині боргу, яка має джерела для компенсації . Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам – виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону.

Пізніше Міністерство фінансів України і Державна казначейська служба України повністю перерахували 729,6 мільйонів гривень додаткової субвенції для погашення різниці в тарифах, щоб відновити в Києві безперебійне теплозабезпечення.

9 жовтня НАК “Нафтогаз України” підписав мирову угоду з “Київтеплоенерго” щодо боргових зобов’язань “Київенерго”.