Фонд гарантування продає борги Жеваго перед його ж банком “Фінанси і кредит” на 11,5 млрд грн

25 червня 201811:32

На початку липня відбудеться кілька голландських аукціонів Фонду гарантування з продажу прав вимоги банку “Фінанси і кредит” на 11, млрд грн за кредитними договорами з юридичними особами.

Найбільший лот – F07GL18912 – на 7,3 млрд грн включає в т.ч. борги ЗАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль”, підприємств з групи “Росава” та інших структур, пов’язаних з Костянтином Жеваго (був основним акціонером банку “Фінанси і кредит”).

У лот F07GL24434 входять права вимоги банку “Фінанси і кредит” до ТОВ “Схід-Руда” на 2,28 млрд. грн, а в лот F07GL24436 – до ВАТ “Стахановський вагонобудівний завод” на 1,95 млрд. грн. Ці структури теж пов’язують з К.Жеваго.

У кінці травня повинен був відбутися голландський аукціон з продажу Фондом гарантування боргів групи “АвтоКрАЗ” перед банком “Фінанси і кредит” на 3,5 млрд. грн. Однак виконавча дирекція ФГВФО зняла з торгів відповідний лот в зв’язку з отриманням листа від секретаря РНБО про відстрочку продажу прав вимоги за кредитними договорами, в забезпеченні за якими є акції ВАТ “Мотор Січ”.

В кінці квітня Фонд гарантування скасував рішення з продажу боргів структур К.Жеваго перед банком “Фінанси і кредит” на 656 млн грн для структури, близької до оточення цього нардепа-бізнесмена. У заставі по цих кредитах – в т.ч. офісний центр площею 3115 кв.м. за адресою м.Київ, бул. Т.Шевченка.