Фірма віце-мера Білої Церкви отримала від міськради підряди на 15 млн грн

12 грудня 201712:25

У місті Біла Церква Київської області бюджетні гроші на ремонт і реконструкцію доріг, тротуарів і дворових проїздів отримує фірма Віктора Ярового, екс-заступника мера Геннадія Дикого.

Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради уклав з “МЖК-БУД БЦ” угоду про капітальний ремонт прибудинкових територій і проїздів по вулиці Вокзальна, 22 на 623 тсч грн. Цікаво, що в системі ProZorro ні сам договір, ні додатки до нього не завантажені. Відповідно, невідомо, за якими цінами і в який термін буде виконаний ремонт.

Департамент житлово-комунального господарства також замовив “МЖК-БУД БЦ” капітальний ремонт покриття тротуарів по провулку Грузинському на 650 тсч грн і капітальний ремонт покриття тротуарів по вулиці Офіцерська на 704 тсч грн. Всі підряди отримані без конкуренції.

Засновником і бенефіціаром ТОВ “МЖК-БУД БЦ” є Віктор Яровий, а керівником і підписантом його син Євген. Віктор Яровий до липня 2016 був заступником мера Геннадія Дикого. Не мало важливо, що Яровий член політичної партії “Опозиційний блок”.

Після того, як активісти руху “Під контролем” вказали на факт зловживань з боку Ярового, прокуратура Київської області встановила, що екс-заступник Білоцерківського міського голови протягом 30 днів після призначення не передав в управління іншій особі належні йому корпоративні права і залишався одноосібним засновником фірми. Тобто він був і чиновником, який розподіляв підряди, і бізнесменом, який ці підряди виконував.

“МЖК-БУД БЦ” отримало підрядів майже на 15 млн гривень. Причому справи фірми різко пішли вгору в 2015 році, коли Яровий виявився у провладному кріслі. Найбільшими замовниками “МЖК-БУД БЦ” є відділ капітального будівництва Білоцерківської міської ради та департамент житлово-комунального господарства тієї ж міськради.

Згідно з декларацією Ярового за 2016, у нього і у дружини є 1 будинок, 2 офіси, 4 квартири і 32 земельні ділянки. Також у сім’ї є 3 автомобілі.

За даними системи “Прозорро”, в 2016-2017 роках ще одна компанія чиновника отримала підрядів на загальну суму 6,21 млн гривні від єдиного замовника – відділу капітального будівництва Білоцерківської міськради.

У 2017 році Білоцерківський міськрайонний суд Київської області оштрафував Ярового на 5,1 тсч грн за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.