Facebook відклав європейський запуск сервісу для знайомств після обшуків в офісі

13 лютого 202017:05

Facebook відклав запуск сервісу для знайомств (Dating) після того, як в дублінському офісі компанії пройшли обшуки.

Влада Ірландії ініціювала перевірку після того, як компанія оголосила про запуск в Європі додатка Dating.

Facebook планував запуск нового сервісу на 13 лютого, напередодні Дня святого Валентина. Однак Комісія із захисту даних Ірландії вперше дізналася про планований запуск додатка 3 лютого, говориться на сайті регулятора.

“Нас дуже схвилювала, що це було перше повідомлення від Facebook про новий сервіс, враховуючи, що вони збиралися запустити його 13 лютого”, — йдеться в заяві Ірландської комісії із захисту даних.

За твердженням ірландської влади, компанія не надала їм дані про оцінку впливу на захист даних.

“Щоб прискорити отримання документів, уповноважені співробітники провели перевірку в офісі Facebook, і вилучили їх”, — заявили в комісії.

Про те, що запуск Dating відкладається компанія попередила комісію 11 лютого, пише Irish Times. Таке рішення в Facebook аргументували тим, що їм потрібно трохи більше часу, щоб переконатися в готовності продукту для виходу на європейський ринок.

У Facebook стверджують, що їх не зобов’язували проводити оцінку щодо захисту даних, коли компанія подавала повідомлення про запуск сервісу.

Відзначається, що регулятор провів обшуки в дублінському офісі Facebook вперше з 2018 року, коли в Європі вступили в силу нові правила щодо захисту персональних даних GDPR.

У США сервіс Dating запустили у вересні минулого року. Їм можуть користуватися всі користувачі Facebook, створивши для цього окремий профіль.