Facebook перевіряє фотографії та відео на достовірність

14 вересня 201812:27

Американська компанія Facebook Inc., якій належить найбільша у світі соціальна мережа, почала перевіряти фотографії та відео на достовірність. 

Менеджер по продуктам Антонія Вудфорд розповіла, що раніше фактчекінг, який в основному виконувався людьми, діяв стосовно текстових повідомлень. При цьому вона підкреслила, що компанія “активно працює над новими технологіями”, щоб “розібратися з іншими формами дезінформації”.

Для виявлення потенційно контенту компанія розробила модель, яка здатна самонавчатися. У число використовуваних нею методів входить зворотній зв’язок з користувачами соцмережі. Потім відібрані фотографії та відео відправляють на фактчекінг незалежним партнерам Facebook, більшість з яких навчені техніками візуальної перевірки подібних матеріалів.

За словами представника компанії, для вилучення тексту з фотографій перевіряючі використовують метод оптичного розпізнавання символів.

Відзначається, що в серпні з Facebook і сервісу для обміну фотографіями Instagram через “скоординовану неаутентичну поведінку” були видалені більше 650 сторінок, груп і облікових записів. Опубліковані на цих сторінках матеріали були націлені на дезінформацію користувачів.